• Посилання скопійовано

Штрафні донарахування з ПДВ та податку на прибуток: як відобразити в бухобліку?

За результатами перевірки ДПІ склала акт і виписала податкове повідомлення-рішення з донарахуванням з ПДВ і податку на прибуток за основним платежем і штрафними санкціями. Судовим рішенням підтверджено правомірність донарахувань ДПІ. Як це відобразити в бухобліку?

Запитання: У 2013 р., за результатами перевірки ДПІ, складено акт і виписано податкове повідомлення-рішення з донарахуванням з ПДВ і податку на прибуток за основним платежем і штрафними санкціями. У 2015 р. відбулося узгодження податкових зобов`язань (судовим рішенням підтверджено правомірність донарахувань ДПІ). Як в бухобліку відобразити ці донарахування?

Відповідь: При відображенні результатів перевірки в бухгалтерському обліку та фінансовій звітності слід керуватися П(С)БО 16 «Витрати». Штрафи та пені є іншими операційними витратами та відносяться до того періоду, в якому вони були визнані (узгоджені) (п. 20 і п. 7 П(С)БО )16).

Суми донарахувань самих податків і зборів, які є адмінвитрати, повинні відноситися до витрат того періоду, в якому був отриманий дохід, заради якого вони й були понесені (п. 18 і п. 7 П(С)БО 16).

Відповідно до Інструкції про про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій підприємств і організацій, затвердженої наказом Мінфіну від 30.11.1999 р. №291 на субрахунку 948 «Визнані штрафи, пені, неустойки» ведеться облік визнаних економічних санкцій за невиконання підприємством законодавства та умов договорів.

Оскільки, донарахування стосуються 2013 року, то слід зробити проведення Д-т 44 К-т 641, як за донарахуваннями з ПДВ, так і за податком на прибуток.

Тож в бухгалтерському обліку донарахування податкових зобов’язань з ПДВ та податку на прибуток за судовим рішенням буде проводитися за бухгалтерським проведенням,  якщо це стосується донарахувань поточного року: Д-т 92 К-т 6411 (ПДВ); Д-т 92 К-т 6412 (податок на прибуток). А от визнані суми штрафу та пені у розрізі ПДВ та податку на прибуток в бухгалтерському обліку слід відобразити за проведенням:  Д-т 948 К-т 6411 (ПДВ); Д-т 948 К-т 6412 (податок на прибуток). Сплата узгоджених донарахованих сум ПДВ та податку на прибуток та відповідних штрафних санкцій та пені потрібно буде провести у бухобліку: Д-т 6411 (ПДВ), 6412 (податок на прибуток) К-т 311.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Що з ПДВ при зарахуванні решти до скарбнички?
    ТОВ здійснює роздрібний продаж тютюнової продукції через інтернет-магазин. Пачка коштує 499 грн. Покупець надсилає на розрахунковий рахунок 500 грн. Чи можна в чеку 1 гривню пробивати як скарбничку, тобто заборгованість перед покупцем? Чи виникає податкове зобов'язання з ПДВ на 1 грн?
    03.04.202510
  • У експедитора немає СМГС: що з ПДВ?
    Транспортно-експедиторська компанія організовує залізничні перевезення вантажів. Облік здійснює за транзитними операціями. Замовник (платник ПДВ) замовив організувати послугу, яка складається з надання вагонів (власних або орендованих) та витрат на повернення порожнього вагона після вивантаження. Це експортне перевезення. Послугу з повернення порожнього вагону надає Укрзалізниця за ставкою 0% ПДВ. Це підтверджено електронним документом УЗ за списанням згідно з кожним вагоном. За якою ставкою ПДВ (0% або 20%) експедитор має подати на відшкодування витрати щодо повернення вагонів, якщо СМГС надано замовнику, як платнику тарифу?
    03.04.202530
  • ПДВ при передачі авто як гуманітарної допомоги, якщо оплата від ВПП ООН
    Всесвітня продовольча програма ООН закуповує авто в автосалоні для Благодійного фонду за тристоронньою угодою, де ВПП ООН є платником, автосалон - постачальником, а БФ - отримувачем. В угоді зазначено, що авто є благодійною (гуманітарною) допомогою. Як правильно скласти ПН для цієї операції? Як документально оформити операцію, щоб вона не була об'єктом оподаткування ПДВ або оподатковувалася за нульовою ставкою?
    03.04.202521
  • Який період зазначати в таблиці 1 додатка 2 до декларації ПДВ у разі збільшення залишку від’ємного значення?
    У разі збільшення від’ємного значення за результатами перевірки у графі «Звітний (податковий) період, у якому виникло від’ємне значення» таблиці 1 додатка 2 зазначають звітний період, у якому сформовано ПК за таким узгодженим повідомленням-рішенням за формою «В3»
    03.04.202545
  • Нюанси коригування ПН на операції з експорту окремих видів товарів
    ПН_РЕЗ коригується для приведення її показників у відповідність до МД, на підставі якої здійснено митне оформлення товарів (з урахуванням, за наявності, складених до неї аркушів коригування), та здійснюється шляхом складання та реєстрації в ЄРПН РК_РЕЗ_2
    02.04.202514