• Посилання скопійовано

Декларація з ПДВ за липень: нюанси перенесення від'ємного значення

Підприємство в липні подало декларацію з ПДВ, в якій від'ємне значення рядка 31 включили в рядок 27 і перенесли в рядок 20.2 декларації. На сьогодні ця сума не включена в реєстраційну суму податкових накладних. Що можна зробити, щоб перенесені суми від'ємного значення були спрямовані на реєстрацію накладних в ЄРПН?

Запитання: Підприємство в липні подало декларацію з ПДВ, в якій від'ємне значення ряд. 31 і текстового поля «а» додатка 2 (декларації ПДВ за червень) включили в ряд. 27 і перенесли в ряд. 20.2 декларації з ПДВ згідно з листом ДФСУ від 07.08.2015 р. №29168/7/99-99-19-03-02-17. дана сума перенесена в ряд. 24 декларації. На сьогоднішній день ця сума не включена в реєстраційну суму податкових накладних. При отриманні виписки з системи електронного адміністрування ПДВ даної суми немає. Що можна зробити, що б суми від'ємного значення, перенесені з Д2, були спрямовані на реєстрацію податкових накладних в ЄРПН?

Відповідь: Дійсно, відповідно до листа ДФСУ від 07.08.2015 р. №29168/7/99-99-19-03-02-17, з урахуванням вимог підпункту 4 пункту 34 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ розмір податкового кредиту платника податку за липень 2015 року збільшується на суму непогашеного від’ємного значення попередніх звітних (податкових) періодів на кінець поточного звітного (податкового) періоду. Таке значення переноситься до рядка 20.2 розділу ІІІ декларації за липень 2015 року з рядка 31 розділу ІV декларації за червень 2015 року (форма декларації 0110), незалежно від наявності чи відсутності суми, вказаної в текстовому полі "а" перед таблицею 1 додатка 2 (Д2) до декларації за червень 2015 року, та незалежно від її розміру.

Але в цьому листі не сказано, як бачите, про те, що така сума одночасно збільшує суму ПДВ, на яку платник податку може зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування в ЄРПН. 

Проте здійснюється таке врахування відємного значення, що виникло до 01.02.2015 р., на підставі конкретної норми ПКУ – пп. 4 п. 34 підр. 2 р. ХХ ПКУ. А він говорить наступне: 

"Зареєстрованим платникам податку таке значення (тобто, значення суми податку (позитивне або від’ємне), на яку такий платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних в ЄРПН) автоматично збільшується контролюючим органом:

до 31 липня 2015 року для платників податків, що застосовують звітний (податковий) період місяць, без проведення перевірок, передбачених статтею 200 ПКУ, на суму від’ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду, та суму непогашеного від’ємного значення попередніх звітних (податкових) періодів на кінець поточного звітного (податкового) періоду, що зазначено в податковій звітності з податку на додану вартість, у якій відображаються розрахунки з бюджетом та/або відображаються операції, що стосуються спеціального режиму оподаткування відповідно до статті 209 цього Кодексу, за червень 2015 року. На таку суму платником податку збільшується розмір суми податкового кредиту за звітний (податковий) період (липень 2015 року)."

Тобто, на нашу думку, значення рядка 31 декларації з ПДВ за червень теж має бути враховано для збільшення ліміту реєстрації. Проте, здійснити таке збільшення мають тільки податківці, і зробити це вони повинні були ще в липні 2015 року, автоматично, без звернення або заяв з боку платника податку. 

На жаль, законодавчо прописаного механізму спілкування між тим підрозділом ДФСУ, який займається розрахунком суми ПДВ, на яку платник податку може зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування і платниками ПДВ, на сьогодні немає. Як і не оприлюднюються, зокрема, на сайті органів ДФСУ, відомості про осіб, які здійснюють цей розрахунок і контактні дані для спілкування із ними. 

Тому змусити податківців врахувати пропущені показники при обрахунку суми ПДВ, досить важко. Але, можна написати скаргу до органу ДФСУ – наприклад, до ДПІ за місцем обліку, або до міської, районної ДФС тощо – про зазначену помилку. Або звернутися до податківців із проханням надати контактні дані осіб, які здійснюють цей розрахунок, і спробувати вирішити цю проблему безпосередньо із ними. Або хоча б отримати від них відповідь, чому цей показник  не був врахований, і далі вже діяти залежно від такої відповіді.

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Спілка споживчих товариств отримує від них грошові кошти: чи повинна вона реєструватись платником ПДВ?
    Спілка, яка є добровільним об'єднанням споживчих товариств, відповідно до свого статуту отримує від споживчих товариств внутрішньогосподарські відрахування. Чи є вони об'єктом оподаткування ПДВ? Чи повинна спілка реєструватися платником ПДВ при досягненні суми таких відрахувань в 1 млн грн?
    29.04.20242
  • Купуємо програмне забезпечення у нерезидента: що з ПДВ?
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення Google (наприклад, річний програмний пакет Google Cloud G Suite Business for Work). Програмне забезпечення купується виключно у нерезидента та використовується для продажу українським покупцям та іноземним покупцям. Чи є об’єктом оподаткування ПДВ дана операція?
    29.04.202422
  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.20241 690
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202431
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202432