• Посилання скопійовано

Выписиваем налоговую накладную при продаже по цене ниже обычной

На предприятии проходит маркетинговая акция: при покупке определенного объёма товара покупателю предоставляют другой товар за 1,20 грн. Надо ли на каждую налоговую выписывать налоговую на превышение цены приобретения над ценой продажи?

Вопрос: На предприятии проходит маркетинговая акция: при покупке определенного объёма товара покупателю предоставляют другой товар за 1,20 грн. Надо ли на каждую налоговую выписывать налоговую на превышение цены приобретения над ценой продажи или это можно сделать в конце месяца одной накладной? Товар однотипен и акция длится календарный месяц.

Ответ: Требование выписывать налоговую накладную на превышение цены приобретения над ценой продажи/поставки вытекает из норм п. 188.1 НКУ. Но этот пункт не содержит возможности для поставщика выписывать на сумму такого превышения сводную налоговую накладную в конце месяца. 


Поэтому, в данном случае нужно составлять две налоговых накладных – одну покупателю по договорной цене, вторую «на себя» на сумму превышения, типом причины «15» и указанием в графе 3 "перевищення ціни придбання над фактичною ціною постачання товарів/послуг, указаних в податковій накладній N _______" (указывается порядковый номер налоговой накладной, составленной на сумму поставки этих товаров / услуг, определенную исходя из их фактической цены (договорной стоимости).     

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Продали корпоративні права: що з ПДВ?
    Підприємство продало корпоративні права в іншій юрособі. Чи є ця операція об’єктом оподаткування ПДВ? Як відобразити цю операцію в декларації з ПДВ?
    16.05.20248
  • Компенсації витрат з плати за землю: що з ПДВ?
    Підприємство продало майно, яке знаходиться на частині земельної ділянки, яка перебуває у постійному користуванні. До моменту поділу цієї ділянки і передачі в оренду підприємство виставлятиме покупцеві рахунок на компенсацію витрат з плати за землю. Чи оподатковується така операція ПДВ?
    15.05.202411
  • Громадська організація отримала безкоштовний доступ до CRM-системи від нерезидента: що з ПДВ?
    Громадська організація планує укласти договір з ФОПом щодо налаштування та підтримки CRM-системи. Компанія-нерезидент (США) безкоштовно надає організації доступ до CRM-системи. Які податкові наслідки цих операцій?
    14.05.202413
  • Коли спливає строк на відображення ПК?
    Протягом березня-липня 2022 р. підприємство придбавало за готівку пальне, суми в чеках більше 240 грн, ПН не виписувалося, ПДВ зависло на субрахунку 644. Окрім того, є завислі суми ПДВ, без ПН, за період з 2019 по 2021 рр. Коли такі суми ПДВ можна списати до складу витрат (Дт 949 Кт 644)?
    13.05.202462
  • На яку дату виникає ПЗ з ПДВ при виконанні робіт?
    Підприємство уклало договір на виконання робіт з обробітку землі з 08.04.2024 по 01.12.2024 р. Роботи виконуються поетапно протягом всього договору. Але згідно з договором акт виконаних робіт на всі етапи складається один раз після виконання всіх робіт. На яку дату слід нараховувати ПЗ з ПДВ?
    13.05.2024484