• Посилання скопійовано

При отриманні послуг від нерезидента, слід подати Розрахунок податкових зобов'язань

Як сплатити ПДВ юрособі, не зареєстрованій платником ПДВ (є отримувачем послуг, які постачаються нерезидентами на митній території України) у зв'язку з набуттям чинності змін до ПКУ?

Згідно п. 180.2 ПКУ особою, відповідальною за нарахування та сплату ПДВ до бюджету у разі постачання послуг нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими як платники ПДВ, якщо місце постачання послуг розташоване на митній території України, є отримувач послуг. Отже, обов’язок нарахування ПДВ стосується не лише отримувачів послуг — платників ПДВ, але й усіх покупців, які можуть і не бути платниками ПДВ.

Щоби визначити, чи потрібно нараховувати податкові зобов’язання, покупець — отримувач послуг повинен звернути увагу на місце постачання послуг. Якщо місце постачання послуг розташоване на митній території України, це свідчить, що така операція оподатковується ПДВ. Місце постачання послуг визначається відповідно до ст. 186 ПКУ. Особливості визначення місця постачання послуг наведені в п. 186.2 ПКУ, а окремий перелік послуг, у визначенні місця постачання яких є особливості, наведено у п. 186.3 ПКУ.


Правила оподаткування послуг від нерезидента встановлено ст. 208 ПКУ. Ставка ПДВ та база оподаткування ПДВ визначаються для всіх отримувачів послуг однаково (ставка ПДВ 20%).

Відповідно до п. 190.2 ПКУ базою оподаткування є договірна (контрактна) вартість таких послуг. Визначена вартість (підтверджена первинними документами, як правило, актами) перераховується у національну валюту за обмінним курсом НБУ на дату виникнення податкових зобов’язань. 

При отриманні послуг від нерезидента, покупець зобов'язаний подати Розрахунок податкових зобов'язань (форма затверджена наказом Мінфіну від 23.09.2014 р. №966). Зверніть увагу, виходячи із даних, які відображаються у Розрахунку (зокрема дата і номер акту отриманих робіт\послуг), його слід подати лише за той звітний період (календарний місяць), у якому такі послуги отримано. Вартісні показники заповнюються у гривнях без копійок з відповідним округленням за загальновстановленими правилами. Отже, у разі оплати послуг авансом Розрахунок не подається, а подається тоді, коли послуги буде надано. 

Такий Розрахунок отримувач послуг подає протягом 20-ти календарних днів (пп. 49.18.1 та п. 202.1 ПКУ) за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця, в якому такі послуги отримані, і сплачує до бюджету суму ПДВ протягом 10-ти календарних днів після граничного терміну подання. Значення графи 8 Розрахунку і є сумою, яка підлягає сплаті до бюджету. 

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Громадська організація отримала безкоштовний доступ до CRM-системи від нерезидента: що з ПДВ?
    Громадська організація планує укласти договір з ФОПом щодо налаштування та підтримки CRM-системи. Компанія-нерезидент (США) безкоштовно надає організації доступ до CRM-системи. Які податкові наслідки цих операцій?
    14.05.20247
  • Коли спливає строк на відображення ПК?
    Протягом березня-липня 2022 р. підприємство придбавало за готівку пальне, суми в чеках більше 240 грн, ПН не виписувалося, ПДВ зависло на субрахунку 644. Окрім того, є завислі суми ПДВ, без ПН, за період з 2019 по 2021 рр. Коли такі суми ПДВ можна списати до складу витрат (Дт 949 Кт 644)?
    13.05.202444
  • На яку дату виникає ПЗ з ПДВ при виконанні робіт?
    Підприємство уклало договір на виконання робіт з обробітку землі з 08.04.2024 по 01.12.2024 р. Роботи виконуються поетапно протягом всього договору. Але згідно з договором акт виконаних робіт на всі етапи складається один раз після виконання всіх робіт. На яку дату слід нараховувати ПЗ з ПДВ?
    13.05.2024397
  • Участь у дослідно-конструкторських роботах: умови звільнення від оподаткування ПДВ
    Державний науково-дослідний інститут замовив у підприємства розробку та виготовлення картонних ємностей в межах дослідно-конструкторської роботи. Оплата проводиться за рахунок бюджетних коштів з відповідного рахунку. Чи є ця операція звільненою від оподаткування ПДВ?
    09.05.202412
  • Обладнання передано на гарантійний ремонт нерезиденту: що з ПДВ?
    ТОВ в рамках гарантійного ремонту передало обладнання постачальнику-нерезиденту для проведення діагностики. В результаті було переналаштовано програмне забезпечення. Вивезення товару було в митному режимі переробки за межами митної території (код 61), а ввезення – в режимі імпорту. Чи потрібно сплачувати мито та складати ПН при вивезенні та імпорті за ставкою 0%?
    08.05.202417