Підставою для застосування коду причини 104 в РК є наступне:
Пунктом 192.1 ПКУ передбачено, що якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в ЄРПН
Пунктами 21-24 Порядку №1307, передбачено порядок складання розрахунку коригування, зокрема, п. 23 передбачено наступне.
У разі коригування кількісних та/або вартісних показників табличної частини розділу Б податкової накладної у зв’язку зі зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадку повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником (продавцем) суми попередньої оплати товарів/послуг розрахунок коригування заповнюється у такому порядку:
- показники рядка податкової накладної, що коригується, зазначаються із знаком «-» окремо в кожній графі;
- додається(ються) новий(і) рядок(ки) з виправленими показниками (за потреби), якому(им) присвоюється новий черговий порядковий номер, що не зазначався в податковій накладній;
- рядку податкової накладної, що коригується, зазначеному із знаком «-», та новому(им) рядку(ам) з виправленими показниками, що його замінює(ють), присвоюється однаковий порядковий номер групи коригування, який зазначається у графі 2.2 табличної частини розділу Б розрахунку коригування, та наводиться однакова причина коригування.
Отже, РК з кодом причини «104» — зміна номенклатури - це:
- зміна номенклатури товарів/послуг у межах отриманого авансу (заміна одного товару на інший з тією з самою чи іншою ціною);
- одночасна зміна і кількості, і ціни товарів/послуг;
- зміна коду УКТ ЗЕД, коду ДКПП, коду одиниці виміру, коду ставки ПДВ;
- збільшення/зменшення ціни частини товару з однієї номенклатурної позиції (рядка ПН).
У випадку, якщо треба тільки збільшити номенклатуру/кількість товарів/послуг (без зміни ціни за одиницю, та без зменшення кількості інших позицій), то РК не складають. У такому разі складається ПН на додаткову кількість товару/послуг на дату першої події (постачання чи дату отримання авансу).
В ситуації, яка наведена вище, в податковій накладній зазначена номенклатура:
1. Станційний збір;
2. Комісійний збір.
Вам потрібно додати номенклатуру:
3. Утримання від повернення квитка.
В наведеній ситуації, з урахуванням вищенаведених норм Порядку №1307, ви не коригуєте показники ПН, а фактично додаєте нову номенклатуру послуги. У такому разі слід складати нову ПН та зареєструвати в ЄРПН (кількість ПН за день з типом причини 11 ДПС не обмежує).
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс
Передплатити