• Посилання скопійовано

Як виправити, якщо неправильно розрахований коефіцієнт частки використання в неоподатковуваних операціях?

На початку 2024 р. був неправильно розрахований коефіцієнт ЧВ ПДВ. При складанні зведеної ПН (пп. 199.1 складається кожний місяць), замість 44,05% брали до кредиту 55,95%. Таким коефіцієнтом користувалися рік. Наприкінці 2024 р. при річному перерахунку ЧВ ПДВ знов допустили помилку в коефіцієнті та на підставі помилкових даних зробили РК до зведених ПН та подали декларацію. За січень 2025 р. зведена ПН (пп. 199.1) вже складалася з правильним коефіцієнтом (заповнили правильно додаток 5 до податкової декларації). Як виправити помилки 2024 року? Який алгоритм дій?

За роз'ясненнями податківців, Вам потрібно буде скласти РК від 31.12.2024 р. і подати уточнюючий.

 

Окремо додаємо роз’яснення

Платник податку складає розрахунок коригування до податкової накладної, до якої вже складався розрахунок коригування, з урахуванням показників попереднього розрахунку коригування.

У такому розрахунку коригування вказуються дата та номер податкової накладної, до якої вносяться зміни.

У клітинках номера податкової накладної, що не заповнюються, нулі, прочерки та інші знаки чи символи не проставляються.

У розділі Б табличної частини розрахунку коригування у випадку збільшення (зменшення) суми обягів постачання у першому рядку зазначаються зі знаком «-» (обнуляються) показники податкової накладної, яка коригується. При цьому у графі 1 вказується номер за порядком рядка такої податкової накладної, який коригується. Другим рядком зазначаються виправлені показники, при цьому у графі 1 вказується новий черговий порядковий номер рядка, якого не було у податковій накладній, що коригується.

У графі 2.1 розрахунку коригування у всіх рядках, які заповнюються у зв’язку з таким коригуванням, зазначається код причини коригування 202 «Коригування зведеної податкової накладної, складеної відповідно до п. 199.1 ст. 199 ПКУ».

Результати такого перерахунку (коригування сум податкових зобов’язань) відображаються у податковій декларації з ПДВ за останній податковий період року, якщо таке коригування проведено до граничного терміну подання декларації, або шляхом подання уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань з ПДВ у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок до декларації за останній податковий період року.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Пантюхова Анна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Помилка в назві контрагента у податковій накладній
    У зареєстрованій податковій накладній допущено помилку в організаційно-правовій формі контрагента (вказано «ТОВ» замість «ПрАТ»). Який порядок виправлення такої помилки, якщо вона не впливає на суму компенсації? Чи потрібно складати розрахунок коригування і як його правильно оформити в цій ситуації?
    03.07.202527
  • Коли потрібно коригувати ПН на будівельні роботи?
    Підприємство замовило генпідряднику будівництво нового приміщення. За умовами договору були здійснені часткові оплати у розмірі 15%, 45% та 30% вартості послуг, на які отримували ПН. Додатковою угодою від 10.06.2025 р. внесли зміни до договору, де погодили збільшення вартості робіт. 11.06.2025 р. оплатили ще частину, отримали ПН. Коли постачальник має виписати РК на зміну ціни?
    03.07.202520
  • Термін для податкового кредиту при запізнілій реєстрації ПН
    Вхідну податкову накладну (ПН) складено 08.05.2024. Її реєстрацію в ЄРПН було зупинено та фактично здійснено лише 12.08.2024. Чи має підприємство право включити цю ПН до складу податкового кредиту у червні 2025 року, враховуючи, що 365 днів з дати її складання вже минули?
    03.07.202535
  • Відшкодування збитків від замовника: ПДВ та документи
    Перевізник (платник ПДВ) отримує від замовника компенсацію за пошкодження автомобіля під час розвантаження. Як правильно оформити цю операцію? Чи виникають податкові зобов'язання з ПДВ на суму відшкодування? Яке формулювання вказати в рахунку та якими первинними документами (претензія, акт) підтвердити таку операцію для обох сторін?
    03.07.202534
  • Дата РК при виправленні коду УКТ ЗЕД
    Виявлено помилку в коді УКТ ЗЕД у зареєстрованій податковій накладній. Для виправлення складається «нульовий» розрахунок коригування. Якою датою його потрібно складати: датою виникнення помилки (тобто датою податкової накладної) чи датою її виявлення?
    03.07.202568