• Посилання скопійовано

Як виписати податкову накладну за довгостроковим договором поставки на часткові аванси та на часткові поставки.

З підприємством «А» в нас заключено довгостроковий договір поставки. На 19.05.2011 його заборгованість перед нами склала 6000 грн. 20.05.2011 він робить проплату 8000 грн. вказуючи в призначені «...за товар зг. рах. від 20.05.2011...». 24.05.2011 ми йому відгрузили товар на суму 8000 грн. Як буде правильно виписати податкові накладні: а) 20.05 — 2000грн, 24.05 — 6000 грн. б) 20.05 — 8000 грн. в) 24.05 — 8000 грн. Якщо варіант в) неправильно, то які наслідки для нас і для підприємства «А»

Як випливає із запитання, рахунку від 20.05.2011 р. фактично не було, однак покупцем при проведенні оплати зроблено посилання на такий неіснуючий документ. З метою надання більш точної відповіді слід з’ясувати:

— які правила та порядок оплати згідно умов договору за поставлені товари?

— чи врегулювали сторони питання якимсь чином, в рахунок чого фактично була проведена оплата 20.05.2011 р.?

З метою правильного відображення даної операції у податковому обліку доцільно отримати листа від покупця, де б він вказав, в рахунок яких поставок проведена оплата 20.05.2011 р. (минулих, майбутніх чи взагалі помилково). Відсутність такого регулювання сторонами після проведення вказаної оплати, а також відсутність такого регулювання договором завжди даватиме підстави для конфлікту та спорів. Якщо покупець не надає відповідного листа доцільно зі своєї сторони надіслати йому повідомлення про зарахування такої суми в рахунок погашення боргу за минулі поставки, а решту суми в рахунок попередньої оплати. На таке повідомлення слід отримати відповідь від покупця, що підтверджуватиме його згоду.

За таких умов податкові накладні слід виписати:

20.05 – 2000 грн., 24.05 — 6000 грн.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Джерело: Контракти-Аудит

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Спілка споживчих товариств отримує від них грошові кошти: чи повинна вона реєструватись платником ПДВ?
    Спілка, яка є добровільним об'єднанням споживчих товариств, відповідно до свого статуту отримує від споживчих товариств внутрішньогосподарські відрахування. Чи є вони об'єктом оподаткування ПДВ? Чи повинна спілка реєструватися платником ПДВ при досягненні суми таких відрахувань в 1 млн грн?
    29.04.20243
  • Купуємо програмне забезпечення у нерезидента: що з ПДВ?
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення Google (наприклад, річний програмний пакет Google Cloud G Suite Business for Work). Програмне забезпечення купується виключно у нерезидента та використовується для продажу українським покупцям та іноземним покупцям. Чи є об’єктом оподаткування ПДВ дана операція?
    29.04.202425
  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.20241 724
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202431
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202432