• Посилання скопійовано

Чи звільняється від ПДВ імпорт програмної продукції та продовження дії ліцензії на неї в рамках МТД?

Для виконання договору в рамках міжнародної технічної допомоги підприємство придбаває у нерезидента: 1) технічну підтримку діючої ліцензії програмної продукції; 2) нову програмну продукцію; 3) технічну підтримку нової програмної продукції на певний період. Чи може підприємство не нараховувати ПДВ при імпорті вищенаведених позицій, скориставшись звільненням за пп. 197.11 ПКУ?

У загальному випадку імпорт програмної продукції та ліцензій оподтковується ПДВ за загальними правилами, як послуги від нерезидента на митній території України. Місцем постачання цих послуг в даному випадку буде місце реєстрації отримувача послуг відповідно до пп. 186.3 ПКУ. Докладніше про нарахування ПДВ на послуги від нерезидента читайте тут та тут>>

Але якщо такі послуги отримуються в рамках міжнародної технічної допомоги (МТД), то вони можуть звільнятися від ПДВ на підставі пп. 197.11 ПКУ. Проте для такого звільнення потрібно виконати ряд вимог ПКУ та Порядку №153.

А саме, платник ПДВ з метою підтвердження права на застосування пільг з ПДВ при здійсненні операцій з постачання товарів, робіт, послуг в рамках проєкту міжнародної технічної допомоги  зберігає у справі:

  • копію реєстраційної картки проєкту, в рамках якого здійснено закупівлю товарів, робіт, послуг, засвідченої печаткою партнерів з розвитку або виконавця проєкту;
  • копію плану закупівлі, засвідченої печаткою партнерів з розвитку або виконавця проєкту;
  • копію контракту на постачання товарів, виконання робіт та надання послуг, засвідченої підписом та печаткою виконавця проєкту (у контракті зазначається, що закупівля товарів, робіт і послуг здійснюється коштом проєкту МТД та відповідає категорії (типу) товарів, робіт і послуг, зазначених у плані закупівлі).

Крім того, отримувач послуг від нерезидента, який скористався пільгою за пп. 197.11 ПКУ,  щомісяця до 20 числа складає та подає в письмовому та електронному вигляді органові Державної податкової служби України, в якому перебуває на обліку як платник податків, інформаційне підтвердження.

Докладніше про звільнення від ПДВ витрат за рахунок МТД читайте тут, туттут та тут>>

В даному випадку підприємство, яке придбаває  у нерезидента технічну підтримку діючої ліцензії програмної продукції, нову програмну продукцію та її технічну підтримку, буде виступати виконавцем проєкту для цілей пп. 197.11 ПКУ, оскільки воно зобов’язане нараховувати ПДВ на такі послуги. Якщо виконавець дотримається всіх необхідних умов для звільнення таких послуг в рамках МТД, він не буде нараховувати ПДВ на вартість отриманих послуг.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Купуємо програмне забезпечення у нерезидента: що з ПДВ?
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення Google (наприклад, річний програмний пакет Google Cloud G Suite Business for Work). Програмне забезпечення купується виключно у нерезидента та використовується для продажу українським покупцям та іноземним покупцям. Чи є об’єктом оподаткування ПДВ дана операція?
    Сьогодні 09:1310
  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.20241 460
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202429
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202430
  • Як скласти ПН на аванс, коли вартість робіт достовірно невідома?
    Замовником перераховано аванс за будівництво нежитлового об’єкта. Загальна вартість будівництва достовірно невідома, акти будуть закриватись щомісяця поетапно по формі КБ. На суму передплати виписано ПН на всю суму передплати з кількістю 1, одиниця виміру грн. Як має бути складена ПН за умови авансової оплати? На яку дату здійснюється РК: на дату проміжного акту чи на дату останнього акту за всіма ПН?
    17.04.20249455