• Посилання скопійовано

Чи може ТОВ на єдиному податку надавати ліцензовані медичні послуги?

ТОВ займається наданням ліцензованих медичних послуг. Чи можна надавати ці послуги на єдиному податку за ставкою 5% без ПДВ? Якщо платити ЄП за ставкою 3% з ПДВ, то яка ставка ПДВ застосовується? Чи можна за агентським договором з ФОП на єдиному податку 5% надавати медичні послуги? Які наслідки для ФОПа?

Юридична особа на єдиному податку за ставкою 5% може займатися будь-якою діяльністю, дозволеною платникам єдиного податку 3 групи. 

Види діяльності, які заборонені платникам ЄП ІІІ групи, наведені у пп. 291.5 ПКУ. Діяльності з надання медичних послуг в цьому переліку немає, отже, ТОВ може надавати ліцензовані медичні послуги.

ТОВ може обирати на власний розсуд ставку єдиного податку:

  • або 5% без реєстрації платником ПДВ;
  • або 3% з реєстрацією платником ПДВ.

Якщо ТОВ обирає ставку ЄП 3% та реєструється платником ПДВ, то слід звернути увагу на ставку ПДВ 7%. Відповідно до ст. 193 ПКУ, ставка ПДВ 7% застосовується по операціях з:

  • постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів, а також медичних виробів, які внесені до Державного реєстру медичної техніки та виробів медичного призначення або відповідають вимогам відповідних технічних регламентів, що підтверджується документом про відповідність, та дозволені для надання на ринку та/або введення в експлуатацію і застосування в Україні;
  • постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання, дозволених для застосування у межах клінічних випробувань, дозвіл на проведення яких надано центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я.

Надання медичних послуг оподатковується за загальною ставкою ПДВ 20%.

ТОВ та ФОП можуть співпрацювати за агентськими договорами, якщо це дозволяється ліцензійними умовами на надання медичних послуг або прямо не забороняється ними.

Звертаємо увагу на пп. 292.4 ПКУ, за яким у разі надання послуг, виконання робіт за агентськими договорами доходом є сума отриманої винагороди повіреного (агента). Докладніше про агентські договори у єдинників читайте тут.

При цьому розрахунки між агентом та принципалом повинні здійснюватись тільки в грошовій формі. Наприклад, якщо комісіонер є платником єдиного податку, то відповідно до пп. 292.4 ПКУ доходом платника єдиного податку є сума отриманої винагороди повіреного (агента) у разі надання послуг, виконання робіт за агентськими договорами.

При цьому, відповідно до пп. 292.6 ПКУ датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів у грошовій (готівковій або безготівковій) формі. Таким чином, якщо комісіонер утримує свою винагороду з суми оплати клієнтів за надані послуги, то датою виникнення доходу у вигляді комісійної винагороди буде надходження такої оплати від клієнтів, а якщо договором комісії передбачено окрему виплату винагороди комісіонеру комітентом (звісно, у грошовій формі) – то дата надходження такої виплати від комітента. Взаємне зарахування зобов’язань між комісіонером та комінентом, які є платниками ЄП, робити небажано, оскільки податківці можуть розцінювати це як негрошові розрахунки.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Як скласти РК при заміні товару та поверненні коштів постачальнику?
    Покупець повернув товар. Було відвантажено інший товар, а різницю коштів повернено. Як скласти ПН та РК за даною операцією?
    19.11.2024446
  • Як відобразити в декларації з ПДВ відмову у бюджетному відшкодуванні?
    Підприємство отримало акт позапланової документальної невиїзної перевірки, в якому відмовлено у відшкодуванні ПДВ на 170 000 грн і визначено заниження значення рядку 21 декларації з ПДВ за серпень 2024 р. на 170 000 грн. Чи має право підприємство подати УР за серпень 2024 р., в якому буде прибрано вищезазначену суму із заяви на відшкодування і включено до рядка 21? Чи можливо уникнути андміністративної відповідальності посадовим особам підприємства за ст. 163.1КУпАП (помилки в податковому обліку)?
    15.11.202426
  • Надання рекламних послуг нерезиденту: що з ПДВ?
    ТОВ на загальній системі, платник ПДВ, надає нерезиденту рекламні послуги, які не є об’єктом ПДВ за пп. «б» пп.186.3 ПКУ. Чи є рекламними послуги: організація онлайн-виступу представників нерезидента на конференції; медіа-підтримка — розміщення новин про співпрацю; розміщення логотипу нерезидента на рекламних носіях конференції як партнера; розміщення стаціонарного банера в зоні конференції. Чи буде онлайн-участь нерезидента електронною послугою з місцем надання — реєстрацією отримувача?
    14.11.202424
  • Формування податкового кредиту за касовим методом після спливу 365 днів
    Податковий кредит формуємо з сум ПДВ, визначених згідно з коефіцієнтом розподілу, тобто частково за касовим методом та частково за загальними правилами. У липні 2023 р. від постачальника отримані послуги, які були оплачені не в повній сумі. У декларації з ПДВ за липень 2023 року до ПК включено ПДВ за ПН за цей же період відповідно до коефіцієнту розподілу. У серпні 2024 р. оплачується заборгованість за отримані в липні 2023 р. послуги і, відповідно, в декларації за серпень 2024 р. до ПН включається пропорційна до оплати сума ПДВ ПН за липень 2023 року. Тобто включається сума ПДВ ПН, дата складання якої більше 365 днів. Чи правомірне таке формування ПК?
    14.11.2024239
  • Як виправити помилку в декларації з податку на прибуток?
    Підприємство отримало запит від ДПС щодо самостійного коригування цін за контрольованими операціями за 2015 р. Коригування було проведено та подано уточнюючий розрахунок до декларації з податку на прибуток за 2015 р. Застосування різниць не спричинило збільшення об’єкта оподаткування. Підприємство застосовує податкові різниці, тому ця операція вплинула на значення об'єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років. Уточнити треба періоди за І квартал, півріччя, 9 місяців та рік 2016 р. та за І квартал 2017 р. Як виправити цю помилку та відобразити у звітності?
    13.11.202446