• Посилання скопійовано

Чи може ТОВ на єдиному податку надавати ліцензовані медичні послуги?

ТОВ займається наданням ліцензованих медичних послуг. Чи можна надавати ці послуги на єдиному податку за ставкою 5% без ПДВ? Якщо платити ЄП за ставкою 3% з ПДВ, то яка ставка ПДВ застосовується? Чи можна за агентським договором з ФОП на єдиному податку 5% надавати медичні послуги? Які наслідки для ФОПа?

Юридична особа на єдиному податку за ставкою 5% може займатися будь-якою діяльністю, дозволеною платникам єдиного податку 3 групи. 

Види діяльності, які заборонені платникам ЄП ІІІ групи, наведені у пп. 291.5 ПКУ. Діяльності з надання медичних послуг в цьому переліку немає, отже, ТОВ може надавати ліцензовані медичні послуги.

ТОВ може обирати на власний розсуд ставку єдиного податку:

  • або 5% без реєстрації платником ПДВ;
  • або 3% з реєстрацією платником ПДВ.

Якщо ТОВ обирає ставку ЄП 3% та реєструється платником ПДВ, то слід звернути увагу на ставку ПДВ 7%. Відповідно до ст. 193 ПКУ, ставка ПДВ 7% застосовується по операціях з:

  • постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів, а також медичних виробів, які внесені до Державного реєстру медичної техніки та виробів медичного призначення або відповідають вимогам відповідних технічних регламентів, що підтверджується документом про відповідність, та дозволені для надання на ринку та/або введення в експлуатацію і застосування в Україні;
  • постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання, дозволених для застосування у межах клінічних випробувань, дозвіл на проведення яких надано центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я.

Надання медичних послуг оподатковується за загальною ставкою ПДВ 20%.

ТОВ та ФОП можуть співпрацювати за агентськими договорами, якщо це дозволяється ліцензійними умовами на надання медичних послуг або прямо не забороняється ними.

Звертаємо увагу на пп. 292.4 ПКУ, за яким у разі надання послуг, виконання робіт за агентськими договорами доходом є сума отриманої винагороди повіреного (агента). Докладніше про агентські договори у єдинників читайте тут.

При цьому розрахунки між агентом та принципалом повинні здійснюватись тільки в грошовій формі. Наприклад, якщо комісіонер є платником єдиного податку, то відповідно до пп. 292.4 ПКУ доходом платника єдиного податку є сума отриманої винагороди повіреного (агента) у разі надання послуг, виконання робіт за агентськими договорами.

При цьому, відповідно до пп. 292.6 ПКУ датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів у грошовій (готівковій або безготівковій) формі. Таким чином, якщо комісіонер утримує свою винагороду з суми оплати клієнтів за надані послуги, то датою виникнення доходу у вигляді комісійної винагороди буде надходження такої оплати від клієнтів, а якщо договором комісії передбачено окрему виплату винагороди комісіонеру комітентом (звісно, у грошовій формі) – то дата надходження такої виплати від комітента. Взаємне зарахування зобов’язань між комісіонером та комінентом, які є платниками ЄП, робити небажано, оскільки податківці можуть розцінювати це як негрошові розрахунки.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Зменшення ПДВ за розблокованим за судом РК
    Яким нормативним документом регулюється порядок зменшення податкового зобов'язання (ПЗ) продавцем на підставі РК на зменшення, розблокованого за рішенням суду? Які податкові наслідки, якщо постачальник включить такий РК до декларації з ПДВ не в періоді розблокування, а в одному з наступних звітних періодів? Наприклад, дата складання та дата подання на реєстрацію РК - лютий 2024 р, дата розблокування - січень 2025 р, зменшили ПЗ в декларації за квітень 2025 р.
    16.07.202511
  • Дата ПН: дата ТТН чи дата фактичної відгрузки?
    Товар завантажено в автомобіль та оформлено ТТН 2-го числа місяця. Фактичний виїзд автомобіля з вантажем відбувся 3-го числа. Яка дата вважається датою відвантаження товару для цілей виписки податкової накладної: дата завантаження (вказана в ТТН) чи дата фізичного вибуття транспорту з території підприємства?
    16.07.202557
  • РК до заблокованої ПН: дії та відповідальність покупця
    Реєстрацію податкової накладної, складеної постачальником на суму помилкової передоплати, зупинено. Після повернення частини коштів він сформував РК до цієї заблокованої ПН. Очікується, що реєстрацію РК також буде зупинено. Який алгоритм дій покупця в цій ситуації? Яка його відповідальність та податкові наслідки?
    16.07.202517
  • Який порядок подання та за якою формою звіту про цільове використання товарів за кодами згідно з УКТЗЕД?
    Звіт про цільове використання товарів за кодами згідно з УКТЗЕД, подається щокварталу до 20 числа наступного місяця до податкового органу за місцем податкової адреси та митного органу за місцезнаходженням суб’єкта господарювання, у паперовій або е-формі (із використанням КЕП)
    15.07.2025140
  • Код УКТ ЗЕД при продажу вживаного авто
    Підприємство, платник ПДВ, продає вживаний імпортний легковий автомобіль, придбаний раніше у фізичної особи. Як коректно визначити код товару згідно з УКТ ЗЕД для заповнення податкової накладної на цю операцію?
    15.07.202541