• Посилання скопійовано

Продаж авто через електронні торги: що з ПДВ?

Через електронні торги приватним виконавцем продано авто боржника юрособи за 865 тис. грн та надано акт про проведені торги, в якому зазначено ,що з цієї суми 40 тис. грн сплачено гарантійний внесок ДП «СЕТАМ», 3 тис. грн - додаткові винагороди ДП "СЕТАМ" та 822 тис. перераховано приватному виконавцю. Залишкова балансова вартість авто - 106 тис. грн. Що з ПН?

На яку суму боржнику виписати податкову накладну?

Відповідно до ч. 5 ст. 51 Закону «Про виконавче провадження», за рахунок коштів, що надійшли від реалізації заставленого майна, здійснюються відрахування, передбачені пп. 1 і 2 ч. 1 статті 45 цього Закону, після чого кошти перераховуються заставодержателю та стягується виконавчий збір. Якщо заставодержатель не є стягувачем у виконавчому провадженні, йому виплачуються кошти після належного підтвердження права на заставлене майно. У разі задоволення в повному обсязі вимог заставодержателя залишок коштів використовується для задоволення вимог інших стягувачів у порядку, встановленому цим Законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону «Про виконавче провадження», розподіл стягнутих виконавцем з боржника за виконавчим провадженням грошових сум (у тому числі одержаних від реалізації майна боржника) здійснюється у такій черговості:

1) у першу чергу повертається авансовий внесок стягувача на організацію та проведення виконавчих дій;

2) у другу чергу компенсуються витрати виконавчого провадження, не покриті авансовим внеском стягувача.

Тобто, покупець придбав авто, сплативши 865 000 грн. За ці кошти він отримає авто. На наш погляд, це означає, що і сума продажу – 865 000 грн., яка включає в тому числі ПДВ. За рахунок цієї суми здійснюються всі наведені відрахування – гарантійний внесок, додаткова винагорода, сума приватному виконавцеві.

Тобто, на наш погляд, всі ці витрати є вже витратами боржника за рахунок отриманих коштів від продажу авто.

Тож, на наш погляд, ПН складається на суму 865 000 грн, в т.ч. ПДВ 144 166,67 грн. 

Але тут ми аналізували відповідь податкової, де вона зазначала, що податкова накладна складається на суму коштів, зазначену в протоколі електронних торгів, яка дорівнює різниці між ціною продажу придбаного майна і сумою винагороди фактично залишеної спеціалізованому підприємству на покриття власних видатків з урахуванням ПДВ.

На жаль, якоїсь аргументації для такого висновку податкова не наводить. Якщо пристати на думку податкової, то до ціни продажу не включається сума додаткової винагороди 3 000 грн. та гарантійного внеску 40 000 грн. Таким чином, сума, на яку складається податкова накладна, має складати 822 000 грн (865 000 – 3 000 – 40 000), в т.ч. ПДВ. Щодо гарантійного внеску, то згідно з п. 1 розд. Х Порядку №2831/5 сума гарантійного внеску, зарахованого на рахунок Організатора, визнається частиною оплати переможцем придбаного ним на електронному аукціоні майна та розподіляється Організатором відповідно до пункту 2 розділу III цього Порядку. А в цьому останньому мова про винагороду Організатор і Оператора. Тобто, гарантійний внесок йде на оплату винагороди.

Ще раз скажемо. Податкова не наводить аргументацію такої точки зору. Та оскільки чітко в законодавстві цей аспект не прописаний, може бути доречним отримати індивідуальну податкову консультацію.

 ***

Читайте також:

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Купуємо програмне забезпечення у нерезидента: що з ПДВ?
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення Google (наприклад, річний програмний пакет Google Cloud G Suite Business for Work). Програмне забезпечення купується виключно у нерезидента та використовується для продажу українським покупцям та іноземним покупцям. Чи є об’єктом оподаткування ПДВ дана операція?
    Сьогодні 09:1310
  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.20241 462
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202429
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202430
  • Як скласти ПН на аванс, коли вартість робіт достовірно невідома?
    Замовником перераховано аванс за будівництво нежитлового об’єкта. Загальна вартість будівництва достовірно невідома, акти будуть закриватись щомісяця поетапно по формі КБ. На суму передплати виписано ПН на всю суму передплати з кількістю 1, одиниця виміру грн. Як має бути складена ПН за умови авансової оплати? На яку дату здійснюється РК: на дату проміжного акту чи на дату останнього акту за всіма ПН?
    17.04.20249455