• Посилання скопійовано

Імпорт програмного забезпечення з січня 2023 року: що з ПДВ?

Українське ТОВ, платник ПДВ, у січні 2023 р. придбаває за ліцензійним договором у нерезидента ПЗ у вигляді коду активації, яке надалі продаватиметься кінцевим споживачам в Україні, оприбуткувавши як товар на субрахунку 281. Нерезидент надає інвойс, акт приймання-передачі і сам код на електронну пошту, ВМД не складається. Що з ПДВ?

З 01.01.2023 р. вже не діє пільга щодо звільнення від оподаткування ПДВ операцій з постачання програмної продукції, яка встановлювалася пп. 26-1 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ.

Окрім того, на наш погляд, платіж за наведеним у запитанні ліцензійним договором не є роялті. Адже згідно з пп. 14.1.225 ПКУ не вважаються роялті платежі, отримані за придбання примірників (копій, екземплярів) об’єктів інтелектуальної власності, у тому числі в електронній формі, для використання за своїм функціональним призначенням для кінцевого споживання або для перепродажу такого примірника (копії, екземпляра). 

Таким чином, з точки зору ПКУ підприємство придбаває послугу, з метою її подальшого продажу. Хоча в обліку така послуга (придбане ПЗ) відображається як товар.

Відповідно до пп. «б» п. 185.1 ПКУ, об’єктом оподаткування ПДВ є постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 ПКУ.

Щодо послуг надання майнових прав інтелектуальної власності, створення за замовленням та використання об'єктів права інтелектуальної власності, у тому числі за ліцензійними договорами, місцем постачання вважається місце, в якому отримувач послуг зареєстрований як суб'єкт господарювання або - у разі відсутності такого місця - місце постійного чи переважного його проживання (див. пп. «а» пп. 186.3 ПКУ).

Оскільки українське ТОВ зареєстроване як суб’єкт господарювання на митній території України і воно є отримувачем послуг, місце постачання таких послуг знаходиться на митній території України.

Тож при отриманні таких послуг підприємство має нарахувати ПДВ за ставкою 20%.

Детально ПДВ-особливості при імпорті послуг ми розглядали тут: особливості складання податкової накладної, зразок такої накладної, дату, на яку слід складати податкову накладну, особливості відображення в декларації з ПДВ, відображення податкового кредиту.

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»