• Посилання скопійовано

Послуги від нерезидента: що з ПДВ?

Підприємство-резидент під час імпортування товарів отримав від нерезидента (Латвія) послуги на митному складі на території Латвії – перевантаження, оформлення ветеринарного акту, імпортної декларації, обмотки палет. Чи нараховується ПДВ? Чи потрібно застосовувати податкову різницю за пп. 140.5.4 ПКУ при отриманні послуг від резидента Латвії?

ПДВ

Перевантаження, обмотка палет

Відповідно до пп. «а» пп. 186.2.1 ПКУ місцем постачання послуг є місце фактичного постачання послуг, пов'язаних з рухомим майном, а саме послуг, що є допоміжними у транспортній діяльності: навантаження, розвантаження, перевантаженняскладська обробка товарів та інші аналогічні види послуг.

Послуги перевантаження та послуги обмотки палетнадавалися на території Латвії. Такі послуги пов’язані з рухомим майном, зокрема – товаром, який імпортується. Тому для визначення місця їх постачання, на наш погляд, застосовується норма п. «а» пп. 186.2.1 ПКУ.

Отже, оскільки місце фактичного постачання цих послуг було за межами митної території України, то і місце постачання таких послуг знаходиться за межами митної території України.

Оформлення ветеринарного акту, імпортної декларації.

Таких послуг немає в пп. 186.2186.3 і 186.3-1 ПКУ. В такому разі згідно з п. 186.4 ПКУ місцем їх постачання є місце реєстрації постачальника

Оскільки послуги надано нерезидентом, то й місце їх постачання знаходиться за межами митної території України.

Об’єкт оподаткування ПДВ.

Відповідно до пп. «б» п. 185.1 ПКУ об'єктом оподаткування є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 ПКУ.

В даній ситуації місце постачання всіх наведених послуг знаходиться, на наш погляд, за межами митної території України. А тому такі послуги не оподатковуються ПДВ.

 

Чи потрібно застосовувати податкову різницю за пп. 140.5.4 ПКУ?

Зазначена різниця стосується послуг, придбаних унерезидентів:

• зареєстрованих у державах (на територіях), включених до Переліку №1045;
• організаційно-правова форма яких включена до Переліку №480.

Латвії в цих Переліках немає.

Тому різниця за пп. 140.5.4 ПКУ не застосовується.

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

 • РК з запізненням після річного перерахунку
  Підприємство зробило річний перерахунок, здало декларацію з ПДВ за грудень. А в кінці січня отримало від постачальника РК на зменшення за грудень, які потрібно зареєструвати. Чи є вина підприємства у реєстрації такого РК із запізненням? Чи потрібно виправляти декларацію за грудень?
  01.02.202321
 • Неприбуткова організація безоплатно передає ОЗ нерезиденту: які наслідки в бухобліку та з ПДВ?
  Неприбуткова організація, платник ПДВ, в 2021 р. безоплатно отримала з-за кордону комп’ютерне обладнання вартістю більше 20000 грн і поставила на облік як ОЗ. Цей ОЗ використовувався не в госпцілях, були нараховані ПЗ з ПДВ за пп.198.5. ПКУ. Зараз організація безоплатно передає це обладнання нерезиденту. Які наслідки в бухобліку та щодо ПДВ?
  31.01.202328
 • Вихід учасника з ТОВ: що з податками?
  Учасник виходить з ТОВ, причому ТОВ повертає внесок, передаючи учаснику землю і приміщення. Як скласти податкові накладні? Коли учасник має сплатити ПДФО і ВЗ за одержану земельну ділянку і приміщення?
  30.01.202363
 • Виправлення помилки в заяві на відшкодування ПДВ
  Підприємство у декларації за грудень 2022 року подало заяву на відшкодування ПДВ, сформованого у вересні та листопаді. Але у додатку 2 за листопад допущено помилку - позитивне значення знято з суми за листопад, а не за вересень. У грудні в Д2 все правильно, знято ПДВ за листопад та грудень. Чи уточнювати Д2 за листопад?
  27.01.202326
 • Звільнення від сплати ПДВ за Постановою КМУ №1288
  Від оподаткування ПДВ звільнені всі операції, з ввезення яких на митну територію України та/або операції з постачання яких на митній території України, за кодом УКТ ЗЕД 8536
  18.01.2023205