Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Компенсуючі ПЗ з ПДВ за пп. 199.1 ПКУ при поверненні авансу

23.08.2022 р. було сплачено аванс постачальнику за товари для їх часткового використання в оподатковуваних і звільнених операціях. 25.08.2022 р. аванс повернено постачальником. ПН та РК складено та зареєстровано вчасно з дотриманням всіх вимог. Чи необхідно включати таку ПН до зведеної ПН, складеної відповідно до ст. 199 ПКУ?

Згідно з пп. 199.1 ПКУ, такі зведені ПН складаються не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду, у разі придбання товарів, послуг, необоротних активів, які частково використовуються в оподатковуваних операціях, а частково – ні.

Якщо підприємство сплатило аванс за товари, які планувалися для використання частково в оподатковуваних і неоподатковуваних операціях, воно повинно було включати ПН за таким авансом до зведеної ПН, складеної згідно з пп. 199.1 ПКУ. Але якщо аванс повернуто, товари, що планувалося отримати, вже не є такими, що призначені для використання частково в оподатковуваних і неоподатковуваних операціях. Тому і підстав для нарахування компенсуючого ПЗ з ПДВ за такими товарами немає.

Отже, немає і підстав включати ПН за авансом до складу зведеної ПН.

Якщо би підприємство нарахувало компенсуюче ПЗ з ПДВ за пп. 199.1 ПКУ за таким авансом, склало зведену ПН і зареєструвало в ЄРПН, то на дату повернення авансу йому би довелося коригувати зведену ПН, складаючи РК до зведеної ПН і реєструючи його в ЄРПН. 

 

 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 82 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Олександр Золотухін
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Коригування , ПДВ , Податкова накладна

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі