Згідно з пп. 199.1 ПКУ, такі зведені ПН складаються не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду, у разі придбання товарів, послуг, необоротних активів, які частково використовуються в оподатковуваних операціях, а частково – ні.
Якщо підприємство сплатило аванс за товари, які планувалися для використання частково в оподатковуваних і неоподатковуваних операціях, воно повинно було включати ПН за таким авансом до зведеної ПН, складеної згідно з пп. 199.1 ПКУ. Але якщо аванс повернуто, товари, що планувалося отримати, вже не є такими, що призначені для використання частково в оподатковуваних і неоподатковуваних операціях. Тому і підстав для нарахування компенсуючого ПЗ з ПДВ за такими товарами немає.
Отже, немає і підстав включати ПН за авансом до складу зведеної ПН.
Якщо би підприємство нарахувало компенсуюче ПЗ з ПДВ за пп. 199.1 ПКУ за таким авансом, склало зведену ПН і зареєструвало в ЄРПН, то на дату повернення авансу йому би довелося коригувати зведену ПН, складаючи РК до зведеної ПН і реєструючи його в ЄРПН.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити