Відповідно до п. 196.1.5 ПКУ операції, зокрема з надання послуг з інкасації, розрахунково-касового обслуговування, залучення, розміщення та повернення коштів за договорами позики, депозиту, вкладу тощо не є об'єктом оподаткування ПДВ.
Згідно з Узагальнюючою податковою консультацією №583, виписка з особового рахунку клієнта банку може слугувати як документ, що підтверджує суму витрат на оплату банківських послуг з розрахунково-касового обслуговування, за умови зазначення в ній інформації про надання банком таких послуг, сум операцій та заповнення обов’язкових реквізитів.
До первинних меморіальних документів, які підтверджують надання банком послуг з розрахунково-касового обслуговування, належать меморіальні ордери, платіжні доручення, платіжні вимоги-доручення, платіжні вимоги, розрахункові чеки та інші платіжні інструменти, що визначаються нормативно-правовими актами Національного банку України. Виписки з особових рахунків клієнтів, що є регістрами аналітичного обліку, вміщують записи про операції, здійснені протягом операційного дня, та є підтвердженням виконаних за день операцій і призначаються для видачі або відсилання клієнту. Порядок, періодичність друкування та форма надання виписок (у паперовій чи електронній формі) із особових рахунків клієнтів обумовлюються договором банківського рахунку, що укладається між банком і клієнтом під час відкриття рахунку.
Документи (отримані податкові накладні, розрахунки коригування, товарні чеки або інші розрахункові документи, транспортний квиток, готельний рахунок, касові чеки, первинні документи, складені відповідно до Закону України від 16.07.99 р. №996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг тощо), на підставі яких здійснюється облік операцій з придбання товарів/послуг, відображаються у розділі II цього Реєстру .
Що стосується зазначення індивідуального податкового номера, то податківці рекомендують в графі 7 Реєстру проставляти „нуль”, проте через сервер зазначені копії електронних реєстрів не проходять. Тому на практиці все-таки варто вказувати ІПН банку. В графі вид документа слід зазначити „БО”, а суми витрат на РКО- за графами 11 та 12( в графі 12 ставиться „нуль”). Надалі зазначені суми відображаються за рядком 11.2 Декларації з ПДВ
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити