Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Направлення працівників на навчання за кордон: додаткове благо та ПДВ

Підприємство (школа) направляє своїх працівників у відрядження на навчання за кордон на декілька днів. Чи вважається це додатковим благом для працівників зі сплатою ПДФО, ВЗ та ЄСВ? Чи потрібно після сплати рахунку за навчання складати, реєструвати податкову накладну? Чи є ПДВ?

Додаткове благо

Відповідно до вимог пп. 14.1.47 ПКУ, додаткові блага – кошти, матеріальні чи нематеріальні цінності, послуги, інші види доходу, що виплачуються (надаються) платнику податку податковим агентом, якщо такий дохід не є заробітною платою та не пов’язаний з виконанням обов’язків трудового найму або не є винагородою за цивільно-правовими договорами (угодами), укладеними з таким платником податку (крім випадків, прямо передбачених нормами розділу IV цього Кодексу).

У питанні зазначено, що підприємство (школа) направляє своїх працівників на навчання за кордон та оплачує його повну вартість нерезиденту, тут не уникнути ПДФО та ВЗ, оскільки оплата, здійснена іноземному навчальному закладу, не підпадає під пп. 165.1.21 ПКУ. 

В даному випадку, вартість навчання відносять до доходу працівника у вигляді додаткового блага з застосуванням натурального коефіцієнта 1,219512 до суми ПДФО, до суми ВЗ коефіцієнт не застосовується. У додатку 4ДФ об’єднаної звітності суму доходу у вигляді оплати навчання відображають з ознакою доходу «126».

Нагадаємо, що витрати на навчання не входять до фонду оплати праці (пп. 3.10 та 3.24 Інструкції № 5) та зазначені серед виплат, з яких не стягується ЄСВ (п. 9 і п. 11 розд. ІІ Переліку №1170), тому нараховувати ЄСВ на вартість навчання не потрібно.

 

ПДВ та податкова накладна

Відповідно до пп. «б» п. 185.1 ПКУ об'єктом оподаткування є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України.

Місцем постачання послуг є місце фактичного надання послуг у сфері культури, мистецтва, освіти, науки, спорту, розваг або інших подібних послуг, включаючи послуги організаторів діяльності в зазначених сферах та послуги, що надаються для влаштування платних виставок, конференцій, навчальних семінарів та інших подібних заходів (пп. 186.2.3 ПКУ).

Отже, не є об'єктом оподаткування ПДВ вартість сплаченого навчання, оскільки місце постачання послуг - поза межами України, тому й податкові зобов’язання з ПДВ не нараховуються. Відповідно не потрібно виписувати податкову накладну та реєструвати її в ЄРПН.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 82 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Єдиний соціальний внесок , ПДВ , ПДФО , Податкова накладна , Навчання

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі