Відповідно до ст. 4 Закону №2860-IV обсяг внутрішнього споживання вітчизняних лісоматеріалів необроблених не повинен перевищувати 25 мільйонів кубічних метрів на рік незалежно від обсягу внутрішнього споживання вітчизняних лісоматеріалів необроблених у попередньому році.
Моніторинг внутрішнього споживання вітчизняних лісоматеріалів необроблених, а також контроль за неперевищенням обсягу внутрішнього споживання вітчизняних лісоматеріалів необроблених, встановленого цією статтею, здійснюються Держлісагентством згідно з Порядком №1142.
Пунктом 6 Порядку №1142 визначено, що електронний облік деревини ведеться лісокористувачами відповідно до Інструкції з ведення електронного обліку деревини затвердженої наказом Міндовкілля №621, яка набрала чинності з 29.10.2021 р.
Згідно з цією Інструкцією №621 під час перевезення деревини автомобільним транспортом та її реалізації слід застосовувати електронну ТТН-ліс за формою ЕО-6 – Додаток 6 до Інструкції.
Згідно з п. 3 Інструкції №621, основними завданнями електронного обліку деревини є:
- своєчасне та достовірне відображення інформації про рух деревини;
- моніторинг використання лісових ресурсів;
- підтвердження походження, заготівлі та реалізації лісоматеріалів необроблених, запобігання їх нелегальному обігу;
- систематизація та узагальнення інформації про походження, заготівлю та реалізацію деревини лісокористувачами.
Рух деревини та облік її реалізації здійснюється на підставі ТТН-ліс:
- вивезення деревини із місць заготівлі на склади лісокористувача (нижні, проміжні склади, цехи переробки та інші підрозділи) власним чи найманим транспортом здійснюється на підставі ТТН-ліс, сформованої в КПК;
- переміщення деревини між складами підрозділу лісокористувача, де одна і та ж відповідальна особа, здійснюється на підставі ТТН-ліс;
- облік реалізації деревини здійснюється за допомогою КПК шляхом створення ТТН-ліс.
З вищенаведених норм і положень випливає, що ТТН-ліс використовується для обліку фізичного руху деревини та обліку обсягу внутрішнього споживання вітчизняних лісоматеріалів необроблених у кубічних метрах. При цьому вартість лісоматеріалів та сума ПДВ не береться до уваги.
Право на нарахування ПДВ і складання податкової накладної мають тільки зареєстровані платники ПДВ – п. 201.8 ПКУ.
Для платника єдиного податку, зокрема, ІІІ групи і неплатника ПДВ, податкового обліку як такого не існує. Він нараховує єдиний податок на суми виручки, отриманої в грошовій формі на рахунок та в касу. Оскільки неплатник ПДВ не має права нараховувати податкові зобов’язання з ПДВ, то він може складати видаткові накладні тільки без ПДВ. Наявність або відсутність ТТН-ліс не впливає на бухгалтерський облік реалізації продукції та на обчислення єдиного податку.
Тож у ТТН-ліс повинен бути правильно відображений обсяг лісоматеріалів у метрах кубічних для цілей контролю цього обсягу, а у видатковій накладній повинні бути правильно відображені показники, необхідні для бухгалтерського обліку відповідної господарської операції:
- кількість товару;
- ціна та вартість товару.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити