Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Турпутівка засновнику: що з оподаткуванням?

Єдиний засновник ТОВ (не є працівником підприємства) бажає оплатити туристичну поїздку за кордон для себе з рахунку підприємства. Путівка придбана у неплатника ПДВ. Які наслідки для підприємства?

ПДФО та ВЗ

Абзацом 1 пп. «е» пп. 164.2.17 ПКУ передбачено, що до загального місячного оподатковуваного доходу платника податку включається дохід, отриманий платником податку як додаткове благо (крім випадків, передбачених ст. 165 ПКУ) у вигляді вартості безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг), визначеної за правилами звичайної ціни, а також суми знижки звичайної ціни (вартості) товарів (робіт, послуг), індивідуально призначеної для такого платника податку, крім сум, зазначених у пп. 165.1.53 ПКУ.

При цьому, додаткові блага – кошти, матеріальні чи нематеріальні цінності, послуги, інші види доходу, що виплачуються (надаються) платнику податку податковим агентом, якщо такий дохід не є заробітною платою та не пов’язаний з виконанням обов’язків трудового найму або не є винагородою за цивільно-правовими договорами (угодами), укладеними з таким платником податку (крім випадків, прямо передбачених нормами розд. IV ПКУ) (пп. 14.1.47 ПКУ).

Якщо додаткові блага надаються у негрошовій формі, сума податку об’єкта оподаткування обчислюється за правилами, визначеними пп. 164.5 ПКУ, тобто із застосуванням натурального коефіцієнта.

Отже, вся вартість турпутівки за кордон отримана засновником безкоштовно від підприємства оподатковуватиметься ПДФО із застосуванням натурального коефіцієнта. Крім того, вартість турпутівки оподатковуватиметься ВЗ (без натурального коефіцієнта). 

На вартість турпутівки ЄСВ не нараховується, оскільки вона надається не працівнику підприємства.

 

ПДВ

Підприємство при безоплатній передачі турпутівки засновнику повинне нарахувати податкове зобов’язання з ПДВ на вартість такої путівки (пп. 188.1 ПКУ) та скласти податкову накладну на себе та зареєструвати її в ЄРПН, незважаючи на те, що не визнавався податковий кредит. 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 64 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
ПДВ , ПДФО , Військовий збір

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 2

Новини по темі

Консультації по темі