Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Чи будуть штрафи за незаповнення рядка 10.4 декларації з ПДВ?

ФОП - платник ЄП та ПДВ придбаває у постачальника - неплатника ПДВ продукцію, яку продає (з ПДВ). Але рядок 10.4 декларації з ПДВ не заповнювався. Чи будуть штрафи за незаповнення цього рядка?

Ні, не будуть.

В рядку 10.4 декларації з ПДВ відображається обсяг придбання з нульовою ставкою та/або без ПДВ товарів, послуг та необоротних активів на митній території України.

Тобто, заповнювати цей рядок потрібно. Таким чином, якщо платник цього не робив, доречно в подальшому цей рядок таки заповнювати. Причому тут ми зазначали, що в цьому разі платник може подати уточнюючі розрахунки до податкових декларацій, виправивши цю помилку. Виправляти можна з урахуванням строків давності, встановлених ст. 102 ПКУ (три роки). Але штрафних санкцій, передбачених п. 50.1 ПКУ у разі такого самостійного виправлення не буде, оскільки виправлення такої помилки не вплине на обчислений ПДВ до сплати. 

Разом з цим, потрібно пам’ятати про те, що подання уточнюючого розрахунку «обнуляє» строк давності для проведення перевірки того звітного періоду, який уточнюється: відповідно до пп. 102.1 ПКУ у разі подання платником податку уточнюючого розрахунку до податкової декларації або уточнюючої декларації контролюючий орган має право визначити суму податкових зобов’язань, в межах поданих уточнень, за такою податковою декларацією протягом 1095 днів з дня подання уточнюючого розрахунку (декларації).

Поряд з цим, штрафних санкцій за незаповнення цього рядка ПКУ не встановлює. Це означає, що навіть не подаючи уточнюючі декларації, платник нічого не втрачає.

Щоправда, теоретично може бути накладено адмінштраф за порушення порядку ведення податкового обліку, згідно з ст. 163-1 КУпАП - від 85 до 170 грн, а за повторне порушення протягом року — від 170 до 255 грн.

Але на практиці цей штраф не застосовують, адже така помилка не призводить до недоплати ПДВ до бюджету.

Автор:
Олександр Золотухін
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Відповідальність , Єдиний податок , ПДВ , Штрафи , Декларація

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі