• Посилання скопійовано

Чи будуть штрафи за незаповнення рядка 10.4 декларації з ПДВ?

ФОП - платник ЄП та ПДВ придбаває у постачальника - неплатника ПДВ продукцію, яку продає (з ПДВ). Але рядок 10.4 декларації з ПДВ не заповнювався. Чи будуть штрафи за незаповнення цього рядка?

Ні, не будуть.

В рядку 10.4 декларації з ПДВ відображається обсяг придбання з нульовою ставкою та/або без ПДВ товарів, послуг та необоротних активів на митній території України.

Тобто, заповнювати цей рядок потрібно. Таким чином, якщо платник цього не робив, доречно в подальшому цей рядок таки заповнювати. Причому тут ми зазначали, що в цьому разі платник може подати уточнюючі розрахунки до податкових декларацій, виправивши цю помилку. Виправляти можна з урахуванням строків давності, встановлених ст. 102 ПКУ (три роки). Але штрафних санкцій, передбачених п. 50.1 ПКУ у разі такого самостійного виправлення не буде, оскільки виправлення такої помилки не вплине на обчислений ПДВ до сплати. 

Разом з цим, потрібно пам’ятати про те, що подання уточнюючого розрахунку «обнуляє» строк давності для проведення перевірки того звітного періоду, який уточнюється: відповідно до пп. 102.1 ПКУ у разі подання платником податку уточнюючого розрахунку до податкової декларації або уточнюючої декларації контролюючий орган має право визначити суму податкових зобов’язань, в межах поданих уточнень, за такою податковою декларацією протягом 1095 днів з дня подання уточнюючого розрахунку (декларації).

Поряд з цим, штрафних санкцій за незаповнення цього рядка ПКУ не встановлює. Це означає, що навіть не подаючи уточнюючі декларації, платник нічого не втрачає.

Щоправда, теоретично може бути накладено адмінштраф за порушення порядку ведення податкового обліку, згідно з ст. 163-1 КУпАП - від 85 до 170 грн, а за повторне порушення протягом року — від 170 до 255 грн.

Але на практиці цей штраф не застосовують, адже така помилка не призводить до недоплати ПДВ до бюджету.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.20241 116
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202429
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202429
  • Як скласти ПН на аванс, коли вартість робіт достовірно невідома?
    Замовником перераховано аванс за будівництво нежитлового об’єкта. Загальна вартість будівництва достовірно невідома, акти будуть закриватись щомісяця поетапно по формі КБ. На суму передплати виписано ПН на всю суму передплати з кількістю 1, одиниця виміру грн. Як має бути складена ПН за умови авансової оплати? На яку дату здійснюється РК: на дату проміжного акту чи на дату останнього акту за всіма ПН?
    17.04.20249295
  • ПДВ та облік при передачі продукції, якщо оплачує третя сторона
    Підприємство виробляє медичні меблі. За тристороннім договором покупцем (замовником) є лікарня, а оплачує благодійний фонд. Рахунок виставляється фонду, який оплачує 70% рахунку, потім меблі виробляються і передаються лікарні. Після підписання тристороннього акту прийому-передачі, фонд оплачує залишок 30%. Які особливості ПДВ? Як відображати в бухобліку?
    17.04.202435