• Посилання скопійовано

Чи будуть штрафи за незаповнення рядка 10.4 декларації з ПДВ?

ФОП - платник ЄП та ПДВ придбаває у постачальника - неплатника ПДВ продукцію, яку продає (з ПДВ). Але рядок 10.4 декларації з ПДВ не заповнювався. Чи будуть штрафи за незаповнення цього рядка?

Ні, не будуть.

В рядку 10.4 декларації з ПДВ відображається обсяг придбання з нульовою ставкою та/або без ПДВ товарів, послуг та необоротних активів на митній території України.

Тобто, заповнювати цей рядок потрібно. Таким чином, якщо платник цього не робив, доречно в подальшому цей рядок таки заповнювати. Причому тут ми зазначали, що в цьому разі платник може подати уточнюючі розрахунки до податкових декларацій, виправивши цю помилку. Виправляти можна з урахуванням строків давності, встановлених ст. 102 ПКУ (три роки). Але штрафних санкцій, передбачених п. 50.1 ПКУ у разі такого самостійного виправлення не буде, оскільки виправлення такої помилки не вплине на обчислений ПДВ до сплати. 

Разом з цим, потрібно пам’ятати про те, що подання уточнюючого розрахунку «обнуляє» строк давності для проведення перевірки того звітного періоду, який уточнюється: відповідно до пп. 102.1 ПКУ у разі подання платником податку уточнюючого розрахунку до податкової декларації або уточнюючої декларації контролюючий орган має право визначити суму податкових зобов’язань, в межах поданих уточнень, за такою податковою декларацією протягом 1095 днів з дня подання уточнюючого розрахунку (декларації).

Поряд з цим, штрафних санкцій за незаповнення цього рядка ПКУ не встановлює. Це означає, що навіть не подаючи уточнюючі декларації, платник нічого не втрачає.

Щоправда, теоретично може бути накладено адмінштраф за порушення порядку ведення податкового обліку, згідно з ст. 163-1 КУпАП - від 85 до 170 грн, а за повторне порушення протягом року — від 170 до 255 грн.

Але на практиці цей штраф не застосовують, адже така помилка не призводить до недоплати ПДВ до бюджету.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Що з ПДВ при зарахуванні решти до скарбнички?
    ТОВ здійснює роздрібний продаж тютюнової продукції через інтернет-магазин. Пачка коштує 499 грн. Покупець надсилає на розрахунковий рахунок 500 грн. Чи можна в чеку 1 гривню пробивати як скарбничку, тобто заборгованість перед покупцем? Чи виникає податкове зобов'язання з ПДВ на 1 грн?
    03.04.202516
  • У експедитора немає СМГС: що з ПДВ?
    Транспортно-експедиторська компанія організовує залізничні перевезення вантажів. Облік здійснює за транзитними операціями. Замовник (платник ПДВ) замовив організувати послугу, яка складається з надання вагонів (власних або орендованих) та витрат на повернення порожнього вагона після вивантаження. Це експортне перевезення. Послугу з повернення порожнього вагону надає Укрзалізниця за ставкою 0% ПДВ. Це підтверджено електронним документом УЗ за списанням згідно з кожним вагоном. За якою ставкою ПДВ (0% або 20%) експедитор має подати на відшкодування витрати щодо повернення вагонів, якщо СМГС надано замовнику, як платнику тарифу?
    03.04.202532
  • ПДВ при передачі авто як гуманітарної допомоги, якщо оплата від ВПП ООН
    Всесвітня продовольча програма ООН закуповує авто в автосалоні для Благодійного фонду за тристоронньою угодою, де ВПП ООН є платником, автосалон - постачальником, а БФ - отримувачем. В угоді зазначено, що авто є благодійною (гуманітарною) допомогою. Як правильно скласти ПН для цієї операції? Як документально оформити операцію, щоб вона не була об'єктом оподаткування ПДВ або оподатковувалася за нульовою ставкою?
    03.04.202521
  • Який період зазначати в таблиці 1 додатка 2 до декларації ПДВ у разі збільшення залишку від’ємного значення?
    У разі збільшення від’ємного значення за результатами перевірки у графі «Звітний (податковий) період, у якому виникло від’ємне значення» таблиці 1 додатка 2 зазначають звітний період, у якому сформовано ПК за таким узгодженим повідомленням-рішенням за формою «В3»
    03.04.202545
  • Нюанси коригування ПН на операції з експорту окремих видів товарів
    ПН_РЕЗ коригується для приведення її показників у відповідність до МД, на підставі якої здійснено митне оформлення товарів (з урахуванням, за наявності, складених до неї аркушів коригування), та здійснюється шляхом складання та реєстрації в ЄРПН РК_РЕЗ_2
    02.04.202515