Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Чи накладається штраф за несвоєчасну реєстрацію «нульової» ПН за 2019 рік?

Чи передбачено штраф за несвоєчасну реєстрацію ПН на звільнену від ПДВ операцію (з кодом 09), яка була складена у 2019 році?

Законом №466-ІХ з 23.05.2020 року встановлено нові штрафні санкції за невчасну реєстрацію ПН/РК, в яких не зазначаються суми ПДВ, зокрема, ПН/РК, складених на операції з постачання товарів/послуг, що звільняються від оподаткування податком на додану вартість. За порушення граничного строку реєстрації таких ПН/РК в ЄРПН на платника податку накладається штраф в розмірі 2% обсягу постачання (без ПДВ), але не більше 1020 грн (пп. 120-1.1 ПКУ).

У разі, якщо за результатами перевірки контролюючого органу встановлено відсутність реєстрації таких ПН/РК в ЄРПН, на платника податку накладається штраф у розмірі 5% обсягу постачання (без ПДВ), але не більше 3400 грн (пп. 120-1.2 ПКУ).

При цьому, варто зауважити, що за загальним правилом штрафи нараховуються у тому розмірі, який діє на дату виявлення порушення – тобто датою їх накладання. Оскільки в даному випадку штраф може бути застосований лише після реєстрації такої ПН із запізненням, то вважаємо, що все ж таки на платника податків буде накладатися відповідальність за несвоєчасну реєстрацію таких ПН.

Водночас, Законом №786, який набрав чинності 8 серпня, встановили зменшений розмір штрафів до «нульових» ПН, що були складені до 23.05.2020 року. Новий розмір штрафів такий:

  • у разі несвоєчасної реєстрації – 1% від обсягу постачання без ПДВ, але не більше 510 грн;
  • у разі відсутності реєстрації ПН/РК – 2,5% від обсягу постачання без ПДВ, але не більше 1700 грн.

Таким чином, вважаємо, що за несвоєчасну реєстрацію «нульової» ПН за 2019 рік платнику податків все ж таки доведеться сплатити штраф хоч і у зменшеному розмірі (якщо дата її реєстрації припадає на період з 23 травня 2020 року). Якщо ПН була несвоєчасно зареєстрована до 23 травня 2020 року, то вважаємо, що штраф не повинен застосовуватись оскільки в тому періоді сума штрафу для всіх ПН обчислювалась виходячи з суми ПДВ у такій ПН (тобто в даному випадку нуль).

В той же час, звільнення від штрафів на період карантину застосовується лише до податкових накладних з датою складання з 16 лютого і у яких відповідно граничний термін реєстрації припадає на період з 1 березня (про це податківці зазначали тут). Отже, ПН, що складені у 2019 році, але зареєстровані під час дії карантину не потрапляють під звільнення від штрафів.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
ПДВ , Податкова накладна , Реєстрація , Штрафи

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі