Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Як відобразити в декларації з ПДВ виправлення помилки – склали ПН на неплатника замість платника ПДВ?

30.06 отримали оплату, на яку випадково зареєстрували ПН на неплатника замість платника ПДВ. Помилку помітили у серпні, 12.08. було відправлено на реєстрацію ПН від 30.06. на правильного покупця та РК на неплатника. РК заблоковано. Подано документи на розблокування. Як відобразити ці дії в декларації з ПДВ?

Відповідно до пп. 201.1 ПКУ на дату виникнення податкових зобов’язань з ПДВ  платник цього податку зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в ЄРПН у термін, встановлений пп. 201.10 ПКУ

Тому після виправлення помилки і складання правильної ПН на контрагента – платника ПДВ слід подати уточнюючу декларацію з ПДВ за червень 2020 р. У додатку 5 такої декларації слід зазначити тільки нову правильну ПН. Якщо таке виправлення призведе до збільшення суми ПДВ до сплати, таку суму недоплати потрібно буде доплатити разом зі штрафом в розмірі 3%.

Більш докладно про подання уточнюючих розрахунків з ПДВ читайте туттут та тут.

Відповідно до пп. 192.1.1 ПКУ постачальник має право зменшити суму податкових зобов’язань з ПДВ  лише після реєстрації в ЄРПН розрахунку коригування до податкової накладної. Отже, зменшити податкові зобов’язання, що виникли за помилковою ПН на неплатника, можна буде лише після того, як буде розблоковано та зареєстровано РК, що був складений з метою анулювання неправильної ПН, а саме у декларації за той звітний період, в якому відбудеться реєстрація РК.

 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
ПДВ , Податкова накладна , Декларація

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 1

Новини по темі

Консультації по темі