Відповідно до пп. 201.1 ПКУ на дату виникнення податкових зобов’язань з ПДВ платник цього податку зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в ЄРПН у термін, встановлений пп. 201.10 ПКУ.
Тому після виправлення помилки і складання правильної ПН на контрагента – платника ПДВ слід подати уточнюючу декларацію з ПДВ за червень 2020 р. У додатку 5 такої декларації слід зазначити тільки нову правильну ПН. Якщо таке виправлення призведе до збільшення суми ПДВ до сплати, таку суму недоплати потрібно буде доплатити разом зі штрафом в розмірі 3%.
Більш докладно про подання уточнюючих розрахунків з ПДВ читайте тут, тут та тут.
Відповідно до пп. 192.1.1 ПКУ постачальник має право зменшити суму податкових зобов’язань з ПДВ лише після реєстрації в ЄРПН розрахунку коригування до податкової накладної. Отже, зменшити податкові зобов’язання, що виникли за помилковою ПН на неплатника, можна буде лише після того, як буде розблоковано та зареєстровано РК, що був складений з метою анулювання неправильної ПН, а саме у декларації за той звітний період, в якому відбудеться реєстрація РК.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити