• Посилання скопійовано

Дата складання РК при зміні номенклатури

ТОВ уклало договір на виконання БМР. На дату передоплати було складено і зареєстровано ПН. Після цього відбулася зміна поштової адреси об’єкта (тобто номенклатури послуг, що будуть постачатися), про що була укладена додаткова угода. На яку дату складати РК на зміну номенклатури?

Згідно з пп. 192.1 ПКУ, якщо після постачання товарів або послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів або послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми ПЗ та ПК постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі РК до ПН, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в ЄРПН.

Розрахунок коригування до податкової накладної складається також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, у тому числі не пов’язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг.

Тобто пп. 192.1 ПКУ не передбачено складання РК у разі зміни номенклатури товару. Крім того, зміна номенклатури в даному випадку не є результатом помилки, оскільки на дату складання ПН на передоплату була передбачена одна адреса, а вже в подальшому вона була змінена (що підтверджує додаткова угода).

При цьому податківці у підкатегорії 101.15 "ЗІР" та листі від 22.06.2018 р. №18983/7/99-99-15-03-02-17 роз’яснювали, якщо після отримання попередньої оплати та складання і реєстрації в ЄРПН податкової накладної відбувається зміна (у тому числі часткова) номенклатури товарів/послуг, постачальник (продавець) на дату постачання товарів/послуг складає розрахунок коригування до податкової накладної, складеної на дату отримання попередньої оплати.

Враховуючи позицію податківців вважаємо, що РК в даному випадку необхідно складати саме на дату складання акту виконаних робіт.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 139 грн/міс

Передплатити

Автор: Горбовцов Станіслав

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Код контролюючого органу в ПН/РК для реєстрації в ЄРПН, при реєстрації платником ПДВ за новим місцем обліку
    До закінчення поточного бюджетного періоду, платник податків при складанні ПН зазначає код контролюючого органу за попереднім місцезнаходженням (неосновним місцем обліку), а починаючи з 01 січня наступного року – за новим місцезнаходженням (основне місце обліку)
    Сьогодні 18:508
  • Понаднармативний простій у міжнародних перевезеннях: ПДВ-наслідки
    Підприємство уклало договір з контрагентом на міжнародне перевезення. Договором передбачено: понаднормовий простій - додаткова послуга, оплачується замовником у гривневому еквіваленті 100 євро з ПДВ. Контрагент надав акт та податкову накладну з ПДВ. Чи є простій за кордоном об’єктом оподаткування ПДВ за ставкою 20%? Чи має підприємство право на податковий кредит за податковою накладною, що відповідає акту?
    Сьогодні 08:0136
  • Звільнення від оподаткування ПДВ послуг для власних потреб дипломатичних представництв
    Звільнення від оподаткування ПДВ послуг для власних потреб дипломатичних представництв застосовується відповідно до міжнародних договорів України, крім операцій з оренди службових приміщень, що здійснюється без додержання принципу взаємності
    03.02.202613
  • Пільгове оподаткування ПДВ симуляторів бойових дій з 2026 року
    Виробник симуляторів бойових дій (УКТЗЕД 9023008000) планує застосувати пільгу ПДВ з 01.01.2026 згідно з пп. 5 п. 32 підрозд. 2 розд. XX ПКУ. Який перелік документів (дозволи, сертифікати, роз'яснення) необхідний для підтвердження цільового використання товару та звільнення від нарахування ПДВ за будь-якими договорами, крім державних контрактів?
    03.02.202625
  • Зміна ціни товару через курс валюти: як відкоригувати ПН?
    ТОВ продало клієнту імпортний станок. Покупець сплатив аванс, а остаточний розрахунок планує провести після отримання кредиту в банку. Чи можна в такій ситуації відкоригувати ПН, складену на суму авансу (яка була оформлена за початковою ціною обладнання)? Якщо так — який код причини коригування слід зазначати? Чи дозволено в договорі купівлі-продажу встановлювати ціну в еквіваленті іноземної валюти?
    03.02.202633