Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Чи є об’єктом оподаткування ПДВ послуги з розробки проектної документації для замовника – нерезидента?

Чи є об’єктом оподаткування ПДВ послуги з розробки проектної документації для замовника – нерезидента щодо об’єкта будівництва, що розташований у країні нерезидента? Чи потріно складати та реєструвати ПН і як відображати такі операції в декларації з ПДВ?

Відповідно до пп. 14.1.85 ПКУ, інжиніринг – це надання послуг (виконання робіт) із складення технічних завдань, проектних пропозицій, проведення наукових досліджень і техніко-економічних обстежень, виконання інженерно-розвідувальних робіт з будівництва об'єктів, розроблення технічної документації, проектування та конструкторського опрацювання об'єктів техніки і технології, надання консультації та авторського нагляду під час монтажних та пусконалагоджувальних робіт, а також надання консультацій, пов'язаних із такими послугами (роботами).

Зокрема, в галузі будівництва до переліку інжинірингових послуг включається надання послуг (виконання робіт) із складання технічних завдань, проектних пропозицій, проведення наукових досліджень і техніко-економічних обстежень, виконання інженерно-розвідувальних робіт з будівництва об'єктів.

Згідно з пп. «б» п. 185.1 ПКУ об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ

Своєю чергою, місцем постачання інжинірингових, інженерних послуг вважається місце, в якому отримувач послуг зареєстрований як суб'єкт господарювання або - у разі відсутності такого місця - місце постійного чи переважного його проживання – пп. «в» п. 186.3 ПКУ.

Отже, у разі, якщо постачання платником ПДВ інжинірингових послуг, в тому числі проектних робіт, здійснюється нерезиденту, то така операція не підпадає під визначення об'єкта оподаткування, оскільки місцем постачання таких послуг вважається місце постачання їх за межами митної території України – див. думку податківців тут.

Щодо складання податкових накладних на операції, що не є об’єктом оподаткування, то відділ комунікацій Головного управління ДФС у Тернопільській області зазначає, що за операціями з постачання товарів/послуг, що не є об’єктом оподаткування, або місце постачання яких визначено за межами митної території України, податкові накладні не складаються та не реєструються у ЄРПН.

Обсяг операцій з постачання послуг за межами митної території України знаходить відображення в колонці А рядка 5 декларації з ПДВ, з  деталізацією операцій в таблиці 1 додатка 6 до декларації з ПДВ – кожний вид операцій відображається в окремому рядку таблиці 1 додатка 6. Зокрема, обсяг даних операцій буде відображений у додатку 6 одним рядком, якщо це один вид операцій.

Обсяг операцій, які здійснюються в іноземній валюті, перераховується у національну валюту за курсом НБУ за загальними правилами бухобліку, оскільки відповідної норми в розділі V ПКУ немає, адже це необ’єктна операція з точки зору оподаткування ПДВ. А саме, обсяг операцій у гривні визначається відповідно до правил п. 5 та п. 6 П(С)БО 21

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
ПДВ , Податкова накладна , Послуги , Декларація

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі