Запитання:
Підприємство - платник ПДВ та податку на прибуток придбало товар на території України і відвантажило його на експорт. З різних причин цей товар був повернуто в Україну, розмитнено як реімпорт зі сплатою ввізного ПДВ. Далі цей же товар знову відвантажуватиметься на експорт. Чи є право на включення до декларації з ПДВ суми податкового кредиту, сплаченого при операції реімпорту? Чи треба нараховувати компенсуючий ПДВ за пп. 198.5 ПКУ та відображати його в декларації з ПДВ? Відображення операції реімпорту в Декларації - тільки в рядку 11.1?
Відповідь:
Особливості оподаткування ПДВ операцій під час переміщення товарів через митний кордон України залежно від обраного митного режиму визначено ст. 206 ПКУ.
Згідно з пп. 206.3 ПКУ операції з ввезення товарів у митному режимі реімпорту звільняються від оподаткування ПДВ, крім операцій із ввезення відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 78 МКУ, що оподатковуються ПДВ за ставкою, визначеною пп. 194.1.1 ПКУ (тобто, 20% чи 7%).
Пунктом 3 ч. 2 ст. 78 МКУ передбачено, що у митний режим реімпорту можуть бути поміщені товари, які були поміщені у митний режим експорту (остаточного вивезення) і повертаються особі, яка їх експортувала, у зв'язку з невиконанням (неналежним виконанням) умов ЗЕД-договору, згідно з яким ці товари помішувалися у режим експорту, або з інших обставин, що перешкоджають виконанню цього договору, якщо ці товари:
- повертаються на митну територію України у строк, що не перевищує шести місяців з дати вивезення їх за межі цієї території у митному режимі експорту;
- перебувають у такому ж стані, в якому вони оформлені у митний режим експорту, крім природних змін їх якісних та/або кількісних характеристик за нормальних умов транспортування, зберігання та використання (експлуатації), внаслідок якого були виявлені недоліки, що спричинили реімпорт товарів.
Відповідно до пп. «а» пп. 198.1 ПКУ до податкового кредиту відносяться суми ПДВ, сплачені/нараховані у разі здійснення операцій з придбання або виготовлення товарів (у т.ч. в разі їх ввезення на митну територію України).
Нарахування податкового кредиту здійснюється незалежно від того, чи такі товари почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.
ДФС у Чернігівській області в ІПК від 11.09.2018 р. №3938/ІПК/25-01-12-01-09 повідомляє, що платник податків при ввезенні товарів на митну територію України відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 78 МКУ у митному режимі реімпорту включає суму ПДВ, сплачену під час розмитнення таких товарів, до складу податкового кредиту на підставі належним чином оформленої митної декларації.
Оскільки ввезені у митному режимі реімпорту товари в подальшому використовуватимуться в оподатковуваних операціях, то норми пп. 198.5 ПКУ щодо нарахування податкових зобов'язань не застосовуються, податковий кредит та податкові зобов'язання визначаються у загальновстановленому порядку.
Отже, сума ПДВ, сплачена під час реімпорту товару, включається до складу податкового кредиту та відображається в рядку 11.1 декларації з ПДВ.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити