Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Постачання звільнених медичних товарів: чи донараховуються зобов’язання з ПДВ?

Чи потрібно донараховувати податкові зобов’язання, встановлені пп. 198.5 ПКУ при постачанні медичних товарів, звільнених від оподаткування ПДВ на підставі п. 71 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ?

02.04.2020 р. набрав чинності Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» № 540-IX.

Законом №540 було викладено у новій редакції п. 71 підрозділу 2 розд. ХХ ПКУ, відповідно  до абз. 2 якого, починаючи з 17.03.2020 р. у разі здійснення операцій, звільнених відповідно до цього пункту, положення п. 198.5 та ст. 199 ПКУ не застосовуються щодо таких операцій.

Тому з вказаної дати постачання медичних товарів, звільнених від оподаткування ПДВ, не потребує нарахування податкових зобов'язань з ПДВ та складання в останній день місяця зведеної податкової накладної. Оскільки вимоги пп. «б» п. 198.5 ПКУ до таких операцій не застосовуються.

Про те, що сума ПДВ, яка була сплачена (нарахована) у складі вартості придбаних медичних товарів та відображена в податкових накладних в період з 17.03.2020 по 02.04.2020 рр., має бути або повернута покупцям - ми писали тут. 

 

Також читайте:

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Бондаренко Олена
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
ПДВ , Медицина

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі