• Посилання скопійовано

Складання податкової накладної при продажу нежитлового приміщення

Підприємство будує житловий будинок, в якому є нежитлові приміщення. У договорі на продаж нежитлового приміщення передбачено попередню оплату в розмірі 50% вартості приміщення, а ще 50% - після здачі в експлуатацію. Як заповнити ПН на попередню оплату: як вказати номенклатуру та який код товару згідно з УКТ ЗЕД поставити?

Згідно з листом ДПС від 21.03.2016 р. №6091/6/99-99-19-03-02-15«операція з реалізації майнових прав на нерухоме майно (квартири) для продавця (забудовника об'єкта житлового фонду) для цілей оподаткування ПДВ є операцією з першого постачання житла (об'єкта житлового фонду), яка оподатковується ПДВ у загальновстановленому порядку за ставкою 20 відсотків».

Те ж саме податківці говорять і в ІПК від 22.06.2017 р. №788/6/99-99-15-03-02-15/ІПК. Аналогічним чином це слід розуміти і у випадку продажу майнових прав на нежитлове приміщення.

Тобто податківці не заперечують, що хоча постачальник отримує оплату не за саме приміщення, а за майнові права на нього, для цілей оподаткування ПДВ це слід розглядати як постачання приміщення.

Податківці в ІПК від 22.06.2017 р. №788/6/99-99-15-03-02-15/ІПК чітко не сказали, який же код УКТ ЗЕД зазначати в графі 3.1 розділу Б податкової накладної, але послалися на Довідник умовних кодів товарів, які відсутні в УКТ ЗЕД, який розміщено на офіційному веб-порталі ДПС.

Проте тут вони вже висловилися більш конкретно: «оскільки УКТ ЗЕД не містить кодів таких товарів як майнові права на квартири, майнові права на паркувальні місця, майнові права на нежитлові приміщення, то для їх відображення в податкових накладних ТОВ «…» повинно  скористатись умовними кодами товарів, які згідно з пп. 2 п. 16 Порядку № 1307 оприлюднено на сайті ДФС України».

Нежитлове приміщення – це приміщення в структурі житлового будинку, що не належить до житлового фонду і є самостійним об'єктом цивільно-правових відносин, тому з Довідника умовних кодів товарів слід обрати код 00115 «нежитлове приміщення».

Назва приміщення у графі 2 розділу Б  податкової накладної зазначається так, як вона зазначена у договорі купівлі-продажу такого приміщення.

Якщо податкова накладна складається на 50%-ву оплату майнових прав на приміщення, то у графі 6 зазначається кількість – 0,5, якщо за договором продається одне приміщення. При переданні збудованого приміщення покупцю або при оплаті наступних 50% коштів (в залежності від того, яка подія настане першою), потрібно буде скласти ще одну податкову накладну на другі 50% вартості приміщення – так само, як і першу.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Спілка споживчих товариств отримує від них грошові кошти: чи повинна вона реєструватись платником ПДВ?
    Спілка, яка є добровільним об'єднанням споживчих товариств, відповідно до свого статуту отримує від споживчих товариств внутрішньогосподарські відрахування. Чи є вони об'єктом оподаткування ПДВ? Чи повинна спілка реєструватися платником ПДВ при досягненні суми таких відрахувань в 1 млн грн?
    29.04.20242
  • Купуємо програмне забезпечення у нерезидента: що з ПДВ?
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення Google (наприклад, річний програмний пакет Google Cloud G Suite Business for Work). Програмне забезпечення купується виключно у нерезидента та використовується для продажу українським покупцям та іноземним покупцям. Чи є об’єктом оподаткування ПДВ дана операція?
    29.04.202422
  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.20241 691
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202431
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202432