Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Списання дебіторської заборгованості та касовий метод: що з ПЗ з ПДВ?

Підприємство нараховує ПЗ з ПДВ за касовим методом (послуги з водопостачання населенню). Чи потрібно нараховувати ПЗ з ПДВ при списані дебіторської заборгованості користувачів після спливу трьох років?

Відповідно до пп. 14.1.266 ПКУ, касовий метод для цілей оподаткування ПДВ – метод податкового обліку, за яким дата виникнення ПЗ визначається як дата зарахування (отримання) коштів на банківський рахунок (у касу) платника податку або дата отримання інших видів компенсацій вартості поставлених (або тих, що підлягають поставці) ним товарів (послуг), а дата віднесення сум податку до податкового кредиту визначається як дата списання коштів з банківського рахунку (видачі з каси) платника податку або дата надання інших видів компенсацій вартості поставлених (або тих, що підлягають поставці) йому товарів (послуг).

При цьому, як неодноразово зазначали податківців ("ЗІР", підкатегорія 101.06, ІПК №5093/6/99-99-15-03-02-15/ІПК, ІПК №1930/6/99-00-07-03-02-15/ІПК та тут) списання дебіторської заборгованості для цілей оподаткування ПДВ вважається іншим видом компенсації вартості поставлених товарів/послуг.

Таким чином, у разі списання платником податку дебіторської заборгованості за операціями, за якими ПЗ з ПДВ визначаються за касовим методом, такий платник нараховує ПЗ з ПДВ на дату списання такої простроченої дебіторської заборгованості за поставлені та неоплачені товари (послуги).

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Заборгованість , Водокористування , ПДВ , Облік

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі