• Посилання скопійовано

Роздача календарів з логотипом: оподаткування ПДВ

Організація (платник ПДВ) придбала календарі з логотипом компанії для розсилання контрагентам-покупцям. Чи потрібно нараховувати податкове зобов’язання з ПДВ?

Роздана рекламна друкована продукція не є активом. Тому нараховувати ПДВ при її роздачі не потрібно. На щастя, до такого рішення прийшов Верховний суд України, про це ми писали тут.

До речі, раніше (див. тут) ми також наводили аргументи щодо того, що немає постачання товарів при безкоштовній роздачі календарів, адже календарі не є активом.

Однак зауважимо, що контролери й надалі розглядають роздачу таких рекламних матеріалів як окрему операцію з постачання, якщо їх вартість платник ПДВ не включає до складу вартості інших самостійно виготовлених товарів/послуг.

З огляду на це, можна або звертатися до позиції Верховного суду й взагалі не перейматися ПДВ при роздачі календарів із логотипом, при перевірці ДПС, або ж зважати на їх бачення оподаткування ПДВ при роздачі календарів.

Так, вони роз’яснюють, що якщо вартість безоплатно переданих товарів рекламного призначення (рекламні буклети, листівки, брошури, плакати) включають до вартості продажу готової продукції (товарів/послуг), що використовують в оподатковуваних операціях, пов’язаних з отриманням доходів, то такі товари призначаються для використання в оподатковуваних операціях. У такому разі, під час безоплатного розповсюдження рекламних матеріалів ПДВ-зобов’язання згідно з п. 185.1 та п. 198.5 ПКУ не нараховують (листи ДФСУ від 03.11.2017 р. №2510/6/99-99-15-03-02-15/ІПК і від 22.03.2018 р. №1162/6/99-99-15-03-02-15/ІПК).

Детальніше про це ми писали також тут.

А відповідно до якого П(С)БО вартість рекламного матеріалу може включатися до вартості інших самостійно виготовлених товарів/послуг, які при постачанні оподатковуватимуться ПДВ?

Із IПК від 23.05.2019 р. №2343/6/99-99-15-03-02-15/IПК випливає, що податківці говорять саме про ціну продажу, а не про собівартість товару/послуги. А те, що рекламні витрати буде включено до кінцевої ціни товару/послуг, буде підтверджувати калькуляція ціни продажу (або інший, визначений обліковою політикою документ, який встановлює ціни продажу).

Тобто із документів має випливати, що вартість товарів/послуг, якими торгує підприємство (у торгову націнку), включає, зокрема, і вартість рекламних матеріалів.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Катерина Калашян

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • ПДВ при вивезенні з митного складу за межі митної території України нерозмитнених товарів
    Підприємство помістило імпортовані товари в режим «митного складу», ПДВ не сплачувалося, ПК не відображалося, та планує їх реекспортувати, що звільнено від ПДВ згідно пп. 206.5 ПКУ. При цьому отримано податковий кредит з ПДВ на послуги зберігання та транспортування цих товарів. Чи потрібно нараховувати компенсуючий ПДВ за п. 198.5 ПКУ на ці послуги? Чи потрібно нараховувати компенсуючі ПДВ за ст. 199 ПКУ?
    21.11.20249
  • Як скласти РК при заміні товару та поверненні коштів постачальнику?
    Покупець повернув товар. Було відвантажено інший товар, а різницю коштів повернено. Як скласти ПН та РК за даною операцією?
    19.11.2024520
  • Як відобразити в декларації з ПДВ відмову у бюджетному відшкодуванні?
    Підприємство отримало акт позапланової документальної невиїзної перевірки, в якому відмовлено у відшкодуванні ПДВ на 170 000 грн і визначено заниження значення рядку 21 декларації з ПДВ за серпень 2024 р. на 170 000 грн. Чи має право підприємство подати УР за серпень 2024 р., в якому буде прибрано вищезазначену суму із заяви на відшкодування і включено до рядка 21? Чи можливо уникнути андміністративної відповідальності посадовим особам підприємства за ст. 163.1КУпАП (помилки в податковому обліку)?
    15.11.202427
  • Надання рекламних послуг нерезиденту: що з ПДВ?
    ТОВ на загальній системі, платник ПДВ, надає нерезиденту рекламні послуги, які не є об’єктом ПДВ за пп. «б» пп.186.3 ПКУ. Чи є рекламними послуги: організація онлайн-виступу представників нерезидента на конференції; медіа-підтримка — розміщення новин про співпрацю; розміщення логотипу нерезидента на рекламних носіях конференції як партнера; розміщення стаціонарного банера в зоні конференції. Чи буде онлайн-участь нерезидента електронною послугою з місцем надання — реєстрацією отримувача?
    14.11.202425
  • Формування податкового кредиту за касовим методом після спливу 365 днів
    Податковий кредит формуємо з сум ПДВ, визначених згідно з коефіцієнтом розподілу, тобто частково за касовим методом та частково за загальними правилами. У липні 2023 р. від постачальника отримані послуги, які були оплачені не в повній сумі. У декларації з ПДВ за липень 2023 року до ПК включено ПДВ за ПН за цей же період відповідно до коефіцієнту розподілу. У серпні 2024 р. оплачується заборгованість за отримані в липні 2023 р. послуги і, відповідно, в декларації за серпень 2024 р. до ПН включається пропорційна до оплати сума ПДВ ПН за липень 2023 року. Тобто включається сума ПДВ ПН, дата складання якої більше 365 днів. Чи правомірне таке формування ПК?
    14.11.2024252