• Посилання скопійовано

Роздача календарів з логотипом: оподаткування ПДВ

Організація (платник ПДВ) придбала календарі з логотипом компанії для розсилання контрагентам-покупцям. Чи потрібно нараховувати податкове зобов’язання з ПДВ?

Роздана рекламна друкована продукція не є активом. Тому нараховувати ПДВ при її роздачі не потрібно. На щастя, до такого рішення прийшов Верховний суд України, про це ми писали тут.

До речі, раніше (див. тут) ми також наводили аргументи щодо того, що немає постачання товарів при безкоштовній роздачі календарів, адже календарі не є активом.

Однак зауважимо, що контролери й надалі розглядають роздачу таких рекламних матеріалів як окрему операцію з постачання, якщо їх вартість платник ПДВ не включає до складу вартості інших самостійно виготовлених товарів/послуг.

З огляду на це, можна або звертатися до позиції Верховного суду й взагалі не перейматися ПДВ при роздачі календарів із логотипом, при перевірці ДПС, або ж зважати на їх бачення оподаткування ПДВ при роздачі календарів.

Так, вони роз’яснюють, що якщо вартість безоплатно переданих товарів рекламного призначення (рекламні буклети, листівки, брошури, плакати) включають до вартості продажу готової продукції (товарів/послуг), що використовують в оподатковуваних операціях, пов’язаних з отриманням доходів, то такі товари призначаються для використання в оподатковуваних операціях. У такому разі, під час безоплатного розповсюдження рекламних матеріалів ПДВ-зобов’язання згідно з п. 185.1 та п. 198.5 ПКУ не нараховують (листи ДФСУ від 03.11.2017 р. №2510/6/99-99-15-03-02-15/ІПК і від 22.03.2018 р. №1162/6/99-99-15-03-02-15/ІПК).

Детальніше про це ми писали також тут.

А відповідно до якого П(С)БО вартість рекламного матеріалу може включатися до вартості інших самостійно виготовлених товарів/послуг, які при постачанні оподатковуватимуться ПДВ?

Із IПК від 23.05.2019 р. №2343/6/99-99-15-03-02-15/IПК випливає, що податківці говорять саме про ціну продажу, а не про собівартість товару/послуги. А те, що рекламні витрати буде включено до кінцевої ціни товару/послуг, буде підтверджувати калькуляція ціни продажу (або інший, визначений обліковою політикою документ, який встановлює ціни продажу).

Тобто із документів має випливати, що вартість товарів/послуг, якими торгує підприємство (у торгову націнку), включає, зокрема, і вартість рекламних матеріалів.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Катерина Калашян

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Помилка в назві контрагента у податковій накладній
    У зареєстрованій податковій накладній допущено помилку в організаційно-правовій формі контрагента (вказано «ТОВ» замість «ПрАТ»). Який порядок виправлення такої помилки, якщо вона не впливає на суму компенсації? Чи потрібно складати розрахунок коригування і як його правильно оформити в цій ситуації?
    03.07.202528
  • Коли потрібно коригувати ПН на будівельні роботи?
    Підприємство замовило генпідряднику будівництво нового приміщення. За умовами договору були здійснені часткові оплати у розмірі 15%, 45% та 30% вартості послуг, на які отримували ПН. Додатковою угодою від 10.06.2025 р. внесли зміни до договору, де погодили збільшення вартості робіт. 11.06.2025 р. оплатили ще частину, отримали ПН. Коли постачальник має виписати РК на зміну ціни?
    03.07.202520
  • Термін для податкового кредиту при запізнілій реєстрації ПН
    Вхідну податкову накладну (ПН) складено 08.05.2024. Її реєстрацію в ЄРПН було зупинено та фактично здійснено лише 12.08.2024. Чи має підприємство право включити цю ПН до складу податкового кредиту у червні 2025 року, враховуючи, що 365 днів з дати її складання вже минули?
    03.07.202535
  • Відшкодування збитків від замовника: ПДВ та документи
    Перевізник (платник ПДВ) отримує від замовника компенсацію за пошкодження автомобіля під час розвантаження. Як правильно оформити цю операцію? Чи виникають податкові зобов'язання з ПДВ на суму відшкодування? Яке формулювання вказати в рахунку та якими первинними документами (претензія, акт) підтвердити таку операцію для обох сторін?
    03.07.202534
  • Дата РК при виправленні коду УКТ ЗЕД
    Виявлено помилку в коді УКТ ЗЕД у зареєстрованій податковій накладній. Для виправлення складається «нульовий» розрахунок коригування. Якою датою його потрібно складати: датою виникнення помилки (тобто датою податкової накладної) чи датою її виявлення?
    03.07.202568