Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Право на відображення суми ПДВ у ПК у наступних періодах

Підприємство 17.10.2018 р. отримало зареєстровану в ЄРПН ПН, однак суму ПДВ у такій накладній не було включено до ПК. Чи можна включити суму ПДВ та ПК в декларацію за поточний період (жовтень 2019 року)?

Згідно з пп. 198.6 ПКУ податкові накладні, отримані з ЄРПН, є для отримувача товарів (послуг) підставою для нарахування сум ПДВ, що відносяться до податкового кредиту.

У разі, якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до ПК суму ПДВ на підставі отриманих ПН (або РК до таких ПН), зареєстрованих в ЄРПН, таке право зберігається за ним протягом 1095 календарних днів з дати складення податкової накладної (або розрахунку коригування).

Отже, якщо платником було отримано податкову накладну за 17.10.2018 р. і суму ПДВ, зазначену у ній не включено до декларації за відповідний звітний період, то платник податку може включити цю суму до ПК у будь якому наступному періоді (зокрема, в жовтні 2019 року) протягом 1095 днів з дати складання такої ПН.

Такі суми у поточній декларації відображаються в загальному порядку у рядку 10.1 декларації та Додатку 5 до неї. У графі 3 таблиці 2 Додатка 5 зазначається період «10.2018».

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Коригування , ПДВ , Податкова накладна

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі