Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Помилкову ПН зареєстровано, але не включено до декларації з ПДВ: як виправити це?

Підприємство помилково склало та зареєструвало ПН від 21.12.2018 р., а потрібно було скласти 22.12. У лютому 2019 р. цю помилку виявлено, складено та зареєстровано правильну ПН від 22.12.2018 р. та РК до помилкової накладної (його складено 21.12.2018 р., а зареєстровано у лютому 2019 р.). Як виправити звітність з ПДВ, щоб уникнути суми перевищення?

У даному випадку слід скласти уточнюючий розрахунок з ПДВ за грудень 2018 року, у якому слід включити помилкову податкову накладну від 21.12.2018 р. ДФС у листі від 12.03.2018 р. №978/6/99-99-12-02-01-15/ІПК наводить алгоритм заповнення уточнюючого розрахунку до декларації з ПДВ:

  • в графу 4 уточнюючого розрахунку переносяться показники декларації, що уточнюється;
  • у графі 5 відображаються всі показники декларації з урахуванням виправлених помилок;
  • в графі 6 відображається абсолютне значення помилки за всіма заповнениними в уточнюючому розрахунку рядками з відповідним знаком (+/-), а у разі, якщо абсолютне значення дорівнює нулю, то відповідний рядок не заповнюється.

При цьому, в уточнюючому розрахунку відображаються всі заповнені рядки декларації, що уточнюється. Не заповнені рядки в декларації, в уточнюючому розрахунку залишаються не заповненими. В даному випадку виправлятися будуть рядки 1.1, 9 розділу І декларації з ПДВ та рядки розділу ІІІ декларації, на які вплине зміна рядка 9 – рядок 18 або 19, та наступні рядки – за необхідності. Крім того, платник ПДВ при поданні уточнюючого розрахунку зобов'язаний сплатити штраф у розмірі 3% недоплати – у разі позитивного значення графи 6 рядка 18 уточнюючого розрахунку. Сума нарахованого штрафу відображається у графі 6 рядка 18.1.

До уточнюючого розрахунку додається уточнюючий додаток 5, до якого слід включити лише один рядок, а саме -  помилкову податкову накладну від 21.12.2018 р.

Оскільки в ЄРПН було зареєстровано меншу суму податкових зобов’язань за лютий 2019 р. (тому що у лютому зареєстровано, але не задекларовано від’ємний РК), ніж було включено в декларацію за цей же період, як раз і виникла сума перевищення 39 359,23 грн.

Аналогічно складається уточнюючий розрахунок за лютий 2019 р., у якому уточнюється значення рядків 7 та 9,  а також відповідні рядки розділу ІІІ декларації. В цьому випадку замість уточнюючого додатку 5 формується уточнюючий додаток 1, до якого включається РК до помилкової податкової накладної.

Показник ∑Перевищ розраховується виключно на підставі даних податкової звітності з ПДВ та ЄРПН, тому для його врегулювання і слід привести у відповідність показники звітності та ЄРПН. Додатково див. тут та тут.

Хоча фактично і немає підстав для відображення у декларації помилкових ПН та регулюючих РК, але на практиці внаслідок такого невідображення їх у звітності як раз і виникає показник ∑Перевищ. Тому є два шляхи вирішення цієї проблеми – або подати уточнюючі розрахунки (як ми описали вище), або оскаржувати дії податківців (про це ми писали ось тут).

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть БЕЗКОШТОВНУ передплату, перейшовши за посиланням; на час карантину ми даруємо усім нашим читачам три місяці передплати на пакет «Мій асистент».

Читайте консультації та аналітику від редакції без обмежень і будьте здорові!

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Звітність , ПДВ , Податкова накладна , Реєстрація , Декларація

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі