• Посилання скопійовано

Помилкову ПН зареєстровано, але не включено до декларації з ПДВ: як виправити це?

Підприємство помилково склало та зареєструвало ПН від 21.12.2018 р., а потрібно було скласти 22.12. У лютому 2019 р. цю помилку виявлено, складено та зареєстровано правильну ПН від 22.12.2018 р. та РК до помилкової накладної (його складено 21.12.2018 р., а зареєстровано у лютому 2019 р.). Як виправити звітність з ПДВ, щоб уникнути суми перевищення?

У даному випадку слід скласти уточнюючий розрахунок з ПДВ за грудень 2018 року, у якому слід включити помилкову податкову накладну від 21.12.2018 р. ДФС у листі від 12.03.2018 р. №978/6/99-99-12-02-01-15/ІПК наводить алгоритм заповнення уточнюючого розрахунку до декларації з ПДВ:

  • в графу 4 уточнюючого розрахунку переносяться показники декларації, що уточнюється;
  • у графі 5 відображаються всі показники декларації з урахуванням виправлених помилок;
  • в графі 6 відображається абсолютне значення помилки за всіма заповнениними в уточнюючому розрахунку рядками з відповідним знаком (+/-), а у разі, якщо абсолютне значення дорівнює нулю, то відповідний рядок не заповнюється.

При цьому, в уточнюючому розрахунку відображаються всі заповнені рядки декларації, що уточнюється. Не заповнені рядки в декларації, в уточнюючому розрахунку залишаються не заповненими. В даному випадку виправлятися будуть рядки 1.1, 9 розділу І декларації з ПДВ та рядки розділу ІІІ декларації, на які вплине зміна рядка 9 – рядок 18 або 19, та наступні рядки – за необхідності. Крім того, платник ПДВ при поданні уточнюючого розрахунку зобов'язаний сплатити штраф у розмірі 3% недоплати – у разі позитивного значення графи 6 рядка 18 уточнюючого розрахунку. Сума нарахованого штрафу відображається у графі 6 рядка 18.1.

До уточнюючого розрахунку додається уточнюючий додаток 5, до якого слід включити лише один рядок, а саме -  помилкову податкову накладну від 21.12.2018 р.

Оскільки в ЄРПН було зареєстровано меншу суму податкових зобов’язань за лютий 2019 р. (тому що у лютому зареєстровано, але не задекларовано від’ємний РК), ніж було включено в декларацію за цей же період, як раз і виникла сума перевищення 39 359,23 грн.

Аналогічно складається уточнюючий розрахунок за лютий 2019 р., у якому уточнюється значення рядків 7 та 9,  а також відповідні рядки розділу ІІІ декларації. В цьому випадку замість уточнюючого додатку 5 формується уточнюючий додаток 1, до якого включається РК до помилкової податкової накладної.

Показник ∑Перевищ розраховується виключно на підставі даних податкової звітності з ПДВ та ЄРПН, тому для його врегулювання і слід привести у відповідність показники звітності та ЄРПН. Додатково див. тут та тут.

Хоча фактично і немає підстав для відображення у декларації помилкових ПН та регулюючих РК, але на практиці внаслідок такого невідображення їх у звітності як раз і виникає показник ∑Перевищ. Тому є два шляхи вирішення цієї проблеми – або подати уточнюючі розрахунки (як ми описали вище), або оскаржувати дії податківців (про це ми писали ось тут).

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Чи подавати Таблицю даних платника ПДВ, якщо коди УКТ ЗЕД старого та нового продукту відрізняються на декілька цифр?
    Виробниче підприємство-платник ПДВ почало виготовляти нові види готової продукції. До цього на всі старі види готової продукції були подані Таблиці даних платника ПДВ. Чи потрібно на нові види готової продукції подавали Таблиці даних у випадках, якщо код УКТ ЗЕД співпадає на перші чотири цифри з видами продукції, на які колись вже подавались Таблиці даних, або у випадку нового коду УКТ ЗЕД?
    Сьогодні 11:0919
  • В якому розділі Е-кабінету можливо переглянути інформацію, щодо ПН/РК, реєстрацію яких зупинено?
    Для отримання інформації щодо ПН/РК, реєстрацію яких зупинено, платник, може подати запит за кодом форми J/F 1320101 «Запит щодо отримання відомостей з ЄРПН стосовно ПН/РК, реєстрацію яких зупинено», в якому зазначити запитувану інформацію на певну дату
    Сьогодні 08:0445
  • Який порядок заповнення таблиці 2.2 додатка 1 (Д1) до податкової декларації з ПДВ?
    Таблиця 2.2 Д1, крім показників рядка «Усього за послугами, отриманими від нерезидента на митній території України», заповнюється у розрізі постачальників та періодів складання ПН, що коригуються, РК або іншого документа, на підставі якого проведено коригування ПК та містить відомості про коригування ПК
    22.07.202538
  • Підстави та порядок складання розрахунку коригування
    При реєстрації РК до податкової накладної прийшла квитанція: "Документ не може бути прийнятий - Причина 104". Розрахунок коригування повинний містити не менше одного рядка з від'ємним значенням графи "Обсяги постачання". Спочатку в зареєстрованій ПН було 2 позиції товару (1. Станційний збір, 2. Комісійний збір), а необхідно добавити в РК 3-ю нову позицію - Утримання від повернення квитка. Не можливо зробити РК на додавання третьої позиції, завжди приходе відмова. Як діяти?
    21.07.2025322
  • Строки давності при реєстрації РК до ПН
    Чи можна скласти розрахунок коригування до податкової накладної у разі, якщо з дати її складання минуло 1095 календарних днів? А у разі, якщо йдеться про купівлю-продаж майнових прав?
    21.07.20256992