• Посилання скопійовано

Складаємо податкову накладну: скільки цифр коду УТК ЗЕД зазначати?

Чи можна при складанні податкової накладної покупцю зазначати код УКТ ЗЕД з чотирьох цифр (наприклад, цемент 2523), якщо в податковій накладній від постачальника на український товар зазначено код УКТ ЗЕД з десяти цифр (наприклад, цемент 2523290000)?

У абз. 1-3 пп. 2 п. 16 Порядку №1307 зазначено, що до граф 3.1, 3.3 податкової накладної заноситься код товару згідно з УКТ ЗЕД або код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг. Графи 3.1, 3.3 заповнюються на всіх етапах постачання товарів/послуг. При цьому у разі постачання товару заповнюється графа 3.1, у якій зазначається код товару згідно з УКТ ЗЕД.

Норми абз. 7 пп. 2 п. 16 Порядку №1307 надають право платникам ПДВ зазначати код товару згідно з УКТ ЗЕД або код послуги згідно з ДКПП не повністю, але не менше ніж чотири перші цифри відповідного коду (крім випадків постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України). При цьому код згідно з УКТ ЗЕД зазначається на рівні позиції, підпозиції, категорії, підкатегорії відповідно до Закону «Про Митний тариф України».

Класифікація товарів в УКТ ЗЕД здійснюється за правилами, викладеними у додатку до Закону «Про Митний тариф України». Ці правила полягають у тому, що назви розділів, груп та підгруп наводяться лише для зручності користування УКТ ЗЕД. Для юридичних цілей класифікація товарів в УКТ ЗЕД здійснюється виходячи з назв товарних позицій та відповідних приміток до розділів чи груп і, якщо цими назвами не передбачено іншого, відповідно до таких правил.

Отже, найменування товарної позиції УКТ ЗЕД може зазначатися дуже узагальнено навіть порівняно з первинними документами. При цьому назва підгрупи може зазначатися як «інші» в межах назви розділу чи груп.

Тому вирішальним є саме код УТК ЗЕД, який необхідно зазначати у податковій накладній, оскільки найменування товарної позиції поширюється на загальні характеристики певного товару.

При цьому ДФС в ІПК від 05.07.2018 р. №2979/6/99-99-15-03-02-15/ІПК повідомляє, що реквізит «Опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг» податкової накладної має відповідати формулюванню у первинних документах, якими супроводжується постачання таких товарів/послуг.

Отже, при складанні податкової накладної можна вказувати код УКТ ЗЕД з чотирьох перших цифр.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Бондаренко Олена

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Дата складання РК до ПН, за операцією з отримання передоплати за товар, при зміні місця відвантаження за межі митної території
    Якщо на дату отримання передоплати за товар, відвантаження якого нерезиденту планувалось на митній території України, складено ПН, але надалі у зв’язку зі зміною умов договору товар буде вивезено за межі митної території України, РК складається на дату зміни призначення передоплати
    04.07.20252
  • Помилка в назві контрагента у податковій накладній
    У зареєстрованій податковій накладній допущено помилку в організаційно-правовій формі контрагента (вказано «ТОВ» замість «ПрАТ»). Який порядок виправлення такої помилки, якщо вона не впливає на суму компенсації? Чи потрібно складати розрахунок коригування і як його правильно оформити в цій ситуації?
    03.07.202562
  • Коли потрібно коригувати ПН на будівельні роботи?
    Підприємство замовило генпідряднику будівництво нового приміщення. За умовами договору були здійснені часткові оплати у розмірі 15%, 45% та 30% вартості послуг, на які отримували ПН. Додатковою угодою від 10.06.2025 р. внесли зміни до договору, де погодили збільшення вартості робіт. 11.06.2025 р. оплатили ще частину, отримали ПН. Коли постачальник має виписати РК на зміну ціни?
    03.07.202555
  • Термін для податкового кредиту при запізнілій реєстрації ПН
    Вхідну податкову накладну (ПН) складено 08.05.2024. Її реєстрацію в ЄРПН було зупинено та фактично здійснено лише 12.08.2024. Чи має підприємство право включити цю ПН до складу податкового кредиту у червні 2025 року, враховуючи, що 365 днів з дати її складання вже минули?
    03.07.2025172
  • Відшкодування збитків від замовника: ПДВ та документи
    Перевізник (платник ПДВ) отримує від замовника компенсацію за пошкодження автомобіля під час розвантаження. Як правильно оформити цю операцію? Чи виникають податкові зобов'язання з ПДВ на суму відшкодування? Яке формулювання вказати в рахунку та якими первинними документами (претензія, акт) підтвердити таку операцію для обох сторін?
    03.07.202586