Відповідно до п. 192.1 ПКУ, якщо після постачання товарів/послуг здійснюється:
- будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін;
- перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала;
- при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі РК до ПН, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в ЄРПН.
Розрахунок коригування, складений постачальником товарів/послуг до податкової накладної, яка складена на отримувача - платника податку, підлягає реєстрації в ЄРПН:
- постачальником (продавцем) товарів/послуг, якщо передбачається збільшення суми компенсації їх вартості на користь такого постачальника, або якщо коригування кількісних та вартісних показників у підсумку не змінює суму компенсації;
- отримувачем (покупцем) товарів/послуг, якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, для чого постачальник надсилає складений розрахунок коригування отримувачу.
Таким чином, як 11.03.2019 р., так і 14.03.2019 р. не відбулося жодної з подій, передбачених у п. 192.1 ПКУ:
- сума компенсації не змінилася – вартість товару залишилася в сумі 100 000 грн;
- перерахунку при поверненні товару 11.03.2019 р. зроблено не було, сума передплати залишилася у продавця;
- повернення передплати також не відбулося.
Станом на 11.03.2019 р. немає підстав складати РК на повернення товару, але щодо цього є різні думки. Проблему складання РК при поверненні оплаченого товару ми розглядали тут>>
А ось позиція податківців досить фіскальна. Вони вважають, що на дату повернення товару слід скласти РК на повернення та одночасно скласти нову ПН на залишок суми передплати. Цю позицію ми аналізували в цій консультації>>
У даному випадку станом на 11.03.2014 р. було здійснено повернення товару "А", а передплата за товар "А" набула статусу передплати за товар "Б", тобто змінилася номенклатура, за які здійснена передплата. Повернення товару "А" підтверджується відповідною накладною, а зміна номенклатури, за яку здійснено оплату – додатковою угодою до договору, яка датована теж 11.03.2019 р.
Тому автор вважає, що саме на дату 11.03.2019 р. слід скласти РК до податкової накладної, раніше складеної на передплату, та до ПН, складеної при відвантаженні товару, та змінити в них номенклатуру. Ці РК будуть нульовими і реєструвати їх повинен постачальник. Умовний код причини коригування – 104.
А тут ми писали про складання РК у різних випадках, в тому числі і з кодом 104.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити