По-перше, підповідно до пп. 195.1.3 ПКУ за нульовою ставкою оподатковуються операції з постачання послуг з міжнародних перевезень пасажирів і багажу та вантажів залізничним, автомобільним, морським і річковим та авіаційним транспортом. Для цілей цього підпункту перевезення вважається міжнародним, якщо таке перевезення здійснюється за єдиним міжнародним перевізним документом. Тож у загальному випадку послуги з міжнародних перевезень не є звільненою від ПДВ операцією, а оподатковуються ПДВ за зниженою ставкою 0%. Тому у графі 9 податкової накладної код пільги не заповнюється.
По-друге, відповідно до пп. «і» п. 201.1 ПКУ до обов’язкових реквізитів податкової накладної належить, зокрема, код товару згідно з УКТ ЗЕД, для послуг - код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг. При цьому платники ПДВ, крім випадків постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, мають право зазначати код товару згідно з УКТ ЗЕД або код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг неповністю, але не менше ніж чотири перших цифри відповідного коду. Тож не буде помилкою скорочення коду послуги у вихідній ПН до чотирьох перших цифр.
По-третє, номенклатура послуг, що постачаються перевізником експедитору, визначається сторонами договору перевезення самостійно. Як зазначають податківці в ІПК ДФС у м. Києві від 13.06.2017 р. №604/ІПК/10/26-15-12-01-18, реквізит "Номенклатура товарів/послуг продавця", який віднесено до складу обов'язкових (пп. "є" пп. 201.1 ПКУ), має відповідати формулюванню у первинних документах, якими супроводжується постачання таких товарів/послуг, та не повинен містити інших даних. Там же вони зазначають, що при виконанні визначених договором транспортно-експедиційних послуг на дату виникнення податкових зобов'язань в податковій накладній окремими рядками відображається вартість експедиторських послуг та вартість послуг з перевезення з зазначенням відповідного коду послуги згідно з ДКПП.
Як варіант, експедитор може складати дві податкові накладні:
- першу на вартість наданих замовнику експедиторських послуг (отриманої винагороди) з нарахуванням ПДВ за основною ставкою;
- другу - на вартість послуг з міжнародного перевезення з нарахуванням ПДВ за нульовою ставкою.
Докладніше про це – тут>>
Щодо відповідності коду послуг реєстраційним документам
При створенні підприємства у його статуті зазвичай прописуються основний та декілька додаткових видів діяльності. Їх кількість законодавством не обмежена. Види діяльності, які здійснює підприємство, зазначаються також в ЄДР на підставі відомостей із реєстраційної заяви.
Код виду діяльності не створює прав чи обов’язків для підприємств та організацій, не спричиняє жодних правових наслідків (див. абзац 8 п. 1 Класифікатора ДК 009:2010). Суб’єкт господарювання має право здійснювати будь-які види підприємницької діяльності, окрім тих, що заборонені законом (ч. 1 ст. 19, ст. 43, 44 ГКУ). Зазначення чи незазначення окремих видів діяльності в ЄДР не впливає на можливість особи провадити усі незаборонені види діяльності.
Таким чином, законодавство не забороняє підприємству займатися видом діяльності, який не зазначено в ЄДР, але для уникнення можливих проблем з блокуванням реєстрації податкових накладних бажано внести до ЄДР види діяльності, які підприємство вказує в податкових накладних, якщо воно є платником ПДВ. Скоріше за все, саме цим керується перевізник при визначенні номенклатури та кодів послуг з перевезення, які відповідають тим видам діяльності, які вже внесені ним в ЄДР.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити