• Посилання скопійовано

Помилка в «мінусовому» РК: коли покупець повинен зменшити кредит з ПДВ?

Виконавець послуг на дату передоплати виписав податкову накладну.Через місяць послуги не надавалися та аванс повернули. Було складено РК, проте з помилками, тому замовник відмовився його реєструвати. Правильний РК було надіслано лише через 7 місяців. Коли замовник повинен відобразити такий РК в декларації з ПДВ?

Якщо після постачання товарів (послуг) здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів (послуг) особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів (послуг), суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, зареєстрованому в ЄРПН.

При цьому податківці зазначають, що у разі, якщо розрахунок коригування зареєстрований в ЄРПН з порушенням терміну реєстрації, то:

  • постачальник має право зменшити податкові зобов’язання у податковій декларації з ПДВ того звітного періоду, у якому його зареєстровано в ЄРПН;
  • покупець повинен зменшити податковий кредит в податковій декларації з ПДВ за звітний (податковий) період, на який припадає дата складення розрахунку коригування, та зареєструвати його в ЄРПН у встановлені терміни.

При цьому, покупець повинен зменшити ПК незалежно від того чи було складено та надіслано РК постачальником на реєстрацію, чи ні. Тобто РК на зменшення покупцем відображається саме датою виникнення події, яка спричинила складання РК, а не фактом його реєстрації.

Водночас, при подальшій реєстрації з порушенням термінів такого РК відображати його повторно в декларації з ПДВ не потрібно (оскільки його було відображено в декларації з ПДВ за період виникнення підстав для його складання).

Зверніть увагу! Для розрахунків коригування, складених постачальниками товарів (послуг) до податкової накладної, що складена на отримувача – платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг  їх постачальнику,  встановлено граничний строк реєстрації в ЄРПН – протягом 15  календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем).

При цьому, податківці неодноразово зазначали, що нормами ПКУ не передбачено механізму фіксування такої дати отримання, тому вони рахують строк реєстрації такого РК протягом 15 к.д. з дати його складання.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»