• Посилання скопійовано

Чи встановлена пільга з ПДВ при постачанні харчових продуктів?

Підприємство (платник ПДВ) постачає харчові продукти дитячим садкам (бюджетна організація). До якої категорії з метою оподаткування ПДВ відноситься така операція? Чи встановлено пільги?

Згідно з пп. «а» п. 185.1 ПКУ об'єктом оподаткування ПДВ є, зокрема, операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ.

Своєю чергою, відповідно до п. 194.1 ПКУ операції, зазначені у ст. 185 ПКУ, крім операцій, що не є об'єктом оподаткування, звільнених від оподаткування, та операцій, до яких застосовується нульова ставка та 7%, оподатковуються за ставкою, зазначеною в пп. «а» п. 193.1 ПКУ (20%).

Зокрема, перелік операцій, що є пільговими з метою оподаткування ПДВ, наведено у Довіднику податкових пільг (актуальний довідник можна знайти тут). Окрім цього ПКУ містить такі переліки операцій з метою оподаткування ПДВ:

Зважаючи на те, що операція з постачання зазначених у запитанні продуктів не підпадає під наведені вище пільгові операції, відповідно постачання таких товарів оподатковується ПДВ за основною ставкою - 20%.

Зверніть увагу, що звільнення від оподаткування ПДВ операцій за пп. «г» п. 197.1.7 ПКУ поширюється лише на послуги з харчування дітей дошкільних та учнів загальноосвітніх та інтернатних навчальних закладів, при одночасному виконанні умов:

  • здійснення харчування у межах норм в грамах або у межах визначеної грошової норми;
  • оплати харчування окремих категорій дітей бюджетними коштами або за рахунок власних коштів дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів, які відшкодовуються батьками дітей;
  • укладення угоди між такими закладами та особами, які безпосередньо надають такі послуги.

Тобто, в даному підпункті визначаються умови щодо звільнення від оподаткування саме послуг з харчування дітей.

Постачання харчових продуктів закладам освіти є звичайним постачанням товарів, у зв’язку з чим дана операція не підпадає під звільнення від оподаткування ПДВ відповідно до пп. «г» пп. 197.1.7 ПКУ (детально про це податківці розповідали тут).

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»