Відповідно до п. 201.10 ПКУ реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування у ЄРПН повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків:
- для податкових накладних/розрахунків коригування, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, у якому вони складені;
- для податкових накладних/розрахунків коригування, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, у якому вони складені;
- для розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача - платника податку, у яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, - протягом 15 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем).
Тобто, за вищенаведеними нормами ПКУ, строк реєстрації РК на зменшення суми ПДВ – протягом 15 к.д. з дати отримання його покупцем від постачальника. При цьому складений такий РК може бути і раніше. Наприклад, РК складений у грудні, а надісланий покупцю 14 січня. Тоді покупець має його зареєструвати до 29 січня включно – протягом 15 к.д. з дати отримання.
Проте податківці в ІПК від 20.07.2018 №3204/6/99-99-15-03-02-15/ІПК в черговий раз радять платникам ПДВ при реєстрації РК на зменшення суми компенсації дотримуватися загальновстановлених строків для реєстрації ПН та РК на збільшення. Вони пояснюють це тим, що у ПКУ не передбачено механізму фіксації дати отримання покупцем такого РК. Тому для недопущення помилок при складанні податкової звітності та уникнення непорозумінь при обрахунку в СЕА ПДВ ∑Перевищ слід реєструвати РК до ПН на зменшення в межах загальних строків. Ми прокоментували цю ІПК тут. Вочевидь, контрагент має на увазі саме цю позицію, і за такою позицією РК, складений у грудні, після 15 січня вже буде зареєстрований з порушенням строку.
Щодо дати, на яку складається РК, податківці зазначають:
- у загальному випадку розрахунок коригування має бути складено на дату проведення перерахунку;
- для виправлення помилок, допущених в обов’язкових реквізитах податкової накладної, розрахунок коригування складається на дату виявлення помилки.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити