• Посилання скопійовано

Розблокування РК та сума перевищення: як відновити ліміт реєстрації ПН/РК?

РК на зменшення податкових зобов'язань датовані 17.11.2017 р., але 27.11.2017 р. заблоковані. За рішенням комісії частина РК розблоковані у січні 2018 р. За рішенням суду у листопаді 2018 р. в декларації такі РК відображені за правилами ПКУ, але у Витягу суми потрапили до рядка 6, через що позбавили підприємство реєстраційного ліміту. Як повернути реєстраційний ліміт?

Маємо ситуацію: є підприємство – платник ПДВ, який склав РК у листопаді 2017 року. Ці РК були заблоковані. Як вони мали відображатися в декларації з ПДВ за листопад? Відповідь – ніяк. Адже для постачальника за ст. 192 ПКУ право зменшити ПЗ з ПДВ з'являлося лише за фактом реєстрації РК (якого на той момент не було). 

Не потрапляли вони і до ЄРПН (через блокування). А тому на суму реєстраційного ліміту такі РК у листопаді 2017 року не могли вплинути жодним чином. Якщо це не так, то має місце помилка з боку податківців, про що слід або подавати скаргу, або звертатися до суду.  

Що далі? А далі все залежало від того, чи оскаржувалося рішення про блокування і коли подавалися документи про таке оскарження. Адже вже у січні 2018 року податківці наголошували: пояснення і копії документів до податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких у Реєстрі зупинено до 1 грудня 2017 року, платниками не подаються.

Припустимо, що все ж таки подати документи встигли у 2017 році і за ними було прийнято рішення (ще за старим порядком) про розблокування. У такому випадку розблокування повинно було відбутися датою, коли РК було надіслано до реєстрації. Тобто, до ЄРПН вони мали потрапити "заднім числом" у листопаді 2017 р. Саме так діяло на той момент програмне забезпечення СЕА ПДВ.  Не зважаючи на те, що за законом реєстрацію РК треба було проводити  у день настання однієї з таких подій:

Усі останні зміни з ПДВ
у вашій поштовій скриньці!

Нова тематична розсилка від редакції. Ви точно нічого не пропустите

Підписатись

Хочете подивитись, як це виглядає?

  • прийнято та набрало чинності рішення про реєстрацію в ЄРПН;
  • набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН. 

Якщо ж ні, і до ДФСУ або навіть до суду довелося звертатися у 2018 році, тут  слід теж уважно дивитися, якою датою такий РК фактично було внесено до ЄРПН. 

До факту такої реєстрації у платника не було можливості зменшити власні ПЗ з ПДВ в декларації (у іншому випадку – це помилка, яку треба виправляти за п. 50.1 ПКУ, шляхом подання уточнюючого розрахунку). 

Після розблокування слід діяти так: якщо РК фактично було зареєстровано у листопаді 2017 (тобто, заднім числом), то в місяці такого розблокування треба було подати уточнюючий розрахунок до декларації за листопад 2017, де й відобразити такий РК. Якщо ж реєстрація відбулася в січні 2018, то відобразити такий РК можна було лише в декларації за січень 2018 р., тобто, у місяці фактичної реєстрації. 

Щодо реєстраційного ліміту, то він до моменту реєстрації РК не повинен був змінюватися на суму ПДВ, яка в ньому зазначена. 

Реєстрація РК на зменшення з певною сумою ПДВ, зазначеною в ньому, призводить до збільшення суми, на яку платник взагалі має право реєструвати ПН/РК (реєстраційного ліміту). Це передбачено п. 200-1.3 ПКУ за рахунок показника ΣНаклВид.

Але в формулі, за якою рахується така реєстраційна сума, не один показник. Ще однією зі складових частин, які впливають (зменшують) реєстраційну суму, є показник ∑Перевищ. І за ПКУ ∑Перевищ – це загальна сума перевищення податкових зобов’язань, зазначених платником у поданих податкових деклараціях з урахуванням поданих уточнюючих розрахунків до них, над сумою податку, що міститься в складених таким платником податкових накладних та розрахунках коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН. 

Якщо реєстрація РК відбулася датою прийняття рішення комісією ДФСУ або судом, то в тому ж місяці він відображається в декларації, тож, на показник «сума перевищення», який є складовою у формулі визначення реєстраційного ліміту, таке розблокування не повинно було виплинути – жодної різниці між ПЗ, задекларованим і зареєстрованим в такому місяці, не виникає.  Якщо виникло – це помилка податківців, яку знову ж таки доведеться оскаржувати. 

Інша ситуація із реєстрацією «заднім числом». Адже декларацію з ПДВ за листопад 2017 року вже було подано, в ній цих РК немає, а в ЄРПН вони вже є!  

Тобто, до подання уточнюючого розрахунку до декларації за листопад 2017 р. реєстраційний ліміт у підприємства буде змінено одразу на два показники: на одну й ту ж суму збільшений (за рахунок показника ΣНаклВид)  і зменшений (за рахунок показника ∑Перевищ) .

Як тільки підприємство такий уточнюючий розрахунок подасть і податківці його проведуть в СЕА ПДВ, сума реєстраційного ліміту збільшиться (відновиться).  

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • ПДВ при вивезенні з митного складу за межі митної території України нерозмитнених товарів
    Підприємство помістило імпортовані товари в режим «митного складу», ПДВ не сплачувалося, ПК не відображалося, та планує їх реекспортувати, що звільнено від ПДВ згідно пп. 206.5 ПКУ. При цьому отримано податковий кредит з ПДВ на послуги зберігання та транспортування цих товарів. Чи потрібно нараховувати компенсуючий ПДВ за п. 198.5 ПКУ на ці послуги? Чи потрібно нараховувати компенсуючі ПДВ за ст. 199 ПКУ?
    21.11.202410
  • Як скласти РК при заміні товару та поверненні коштів постачальнику?
    Покупець повернув товар. Було відвантажено інший товар, а різницю коштів повернено. Як скласти ПН та РК за даною операцією?
    19.11.20246073
  • Як відобразити в декларації з ПДВ відмову у бюджетному відшкодуванні?
    Підприємство отримало акт позапланової документальної невиїзної перевірки, в якому відмовлено у відшкодуванні ПДВ на 170 000 грн і визначено заниження значення рядку 21 декларації з ПДВ за серпень 2024 р. на 170 000 грн. Чи має право підприємство подати УР за серпень 2024 р., в якому буде прибрано вищезазначену суму із заяви на відшкодування і включено до рядка 21? Чи можливо уникнути андміністративної відповідальності посадовим особам підприємства за ст. 163.1КУпАП (помилки в податковому обліку)?
    15.11.202427
  • Надання рекламних послуг нерезиденту: що з ПДВ?
    ТОВ на загальній системі, платник ПДВ, надає нерезиденту рекламні послуги, які не є об’єктом ПДВ за пп. «б» пп.186.3 ПКУ. Чи є рекламними послуги: організація онлайн-виступу представників нерезидента на конференції; медіа-підтримка — розміщення новин про співпрацю; розміщення логотипу нерезидента на рекламних носіях конференції як партнера; розміщення стаціонарного банера в зоні конференції. Чи буде онлайн-участь нерезидента електронною послугою з місцем надання — реєстрацією отримувача?
    14.11.202426
  • Формування податкового кредиту за касовим методом після спливу 365 днів
    Податковий кредит формуємо з сум ПДВ, визначених згідно з коефіцієнтом розподілу, тобто частково за касовим методом та частково за загальними правилами. У липні 2023 р. від постачальника отримані послуги, які були оплачені не в повній сумі. У декларації з ПДВ за липень 2023 року до ПК включено ПДВ за ПН за цей же період відповідно до коефіцієнту розподілу. У серпні 2024 р. оплачується заборгованість за отримані в липні 2023 р. послуги і, відповідно, в декларації за серпень 2024 р. до ПН включається пропорційна до оплати сума ПДВ ПН за липень 2023 року. Тобто включається сума ПДВ ПН, дата складання якої більше 365 днів. Чи правомірне таке формування ПК?
    14.11.2024254