Щодо зупинення застосування касового методу податківці висловилися в ІПК від 21.09.2017 р. №2024/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.
Зокрема, вони зазначають, що на останній день звітного періоду застосування касового методу податкового обліку, платник ПДВ повинен нарахувати податкові зобов’язання/сформувати податковий кредит (за операціями, що були здійснені у період застосування ним касового методу), які були не нараховані/не сформовані у зв’язку із застосуванням касового методу.
Також вони зауважують, що «на останній день звітного періоду застосування касового методу податкового обліку платник податку повинен сформувати податковий кредит за товарами/послугами, які були отримані та не сплачені у період застосування касового методу. У разі, якщо такі товари/послуги призначаються для використання/використовуються у неоподатковуваних операціях/негосподарській діяльності, платник податку зобов’язаний за такими товарами/послугами нарахувати податкові зобов’язання відповідно до п. 198.5 ПКУ (крім товарів/послуг, придбаних до дати набрання чинності п. 45 підрозділу 2 розділу XX ПКУ)». Очевидно, що вони будуть мати таку саму точку зору і щодо п. 44 підрозділу 2 розділу XX ПКУ.
Таким чином, у кінці 2018 року (це можна зробити, зокрема, в останній робочий день року або раніше, в останньому звітному періоді) потрібно:
- нарахувати податкові зобов’язання з ПДВ за операціями з постачання товарів/послуг, за якими ще не було отримано оплату від покупців та не було нараховано ПЗ за касовим методом до 31.12.2018 р., скласти податкові накладні та зареєструвати їх в ЄРПН у строки, передбачені п. 201.10 ПКУ;
- включити до податкового кредиту суми ПДВ за операціями, за якими ще не було здійснено оплату постачальникам та не було визнано право на ПКУ за касовим методом – на підставі складених ПН та зареєстрованих в ЄРПН у встановленому порядку.
Податкові зобов’язання та податковий кредит, які були визнані до початку застосування касового методу з ПДВ, та які не були оплачені протягом дії касового методу, не коригуються.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись