• Посилання скопійовано

Помилка в номенклатурі ПН: виправлення та наслідки для покупця

18 вересня на підставі акту наданих послуг було зареєстровано податкову накладну з неправильною назвою послуги. Як виправити таку помилку? Чи втрачає покупець право на податковий кредит за такою накладною?

Відповідно до п. 192.1 ПКУ розрахунок коригування до податкової накладної складається також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, у тому числі не пов’язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг.

Тобто у разі виявлення помилки в номенклатурі розрахунок коригування складається на дату виявлення такої помилки.

При цьому, дата складання такого розрахунку коригування ніяк не вплине на право покупця на податковий кредит за такою ПН, адже право на ПК дає саме факт реєстрації такого РК (про що поговоримо далі).

Таким чином, для уникнення зайвих питань від податківців РК на виправлення такої помилки необхідно складати саме датою її виявлення.

У причині коригування такого РК зазначається «зміна номенклатури». Детальний порядок складання такого РК ми наводили тут>> 

 

Наслідки для покупця

ДФС у підкатегорії 101.13 ресурсу «ЗІР» зазначає, що покупець не має право включити до податкового кредиту суму ПДВ, зазначену у податковій накладній, у якій допущено помилку в обов’язкових реквізитах, визначених п. 201.1 ПКУ, якщо помилки в реквізитах такої накладної заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст, навіть за умови реєстрації такої податкової накладної в ЄРПН. При цьому, номенклатура у податковій накладній має прямий стосунок до можливості ідентифікації здійсненої операції.

Право на податковий кредит на підставі такої податкової накладної виникає лише після виправлення помилок шляхом складання до такої податкової накладної розрахунку коригування та реєстрації його в ЄРПН. При цьому, право на ПК виникне лише у тому періоді, у якому такий РК було зареєстровано!

Таким чином, якщо покупець включив суму за такою ПН до податкового кредиту, він зобов’язаний зняти її з ПК за допомогою уточнюючої декларації і включити лише у періоді, у якому буде зареєстровано РК з виправленням допущенної помилки.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»