• Посилання скопійовано

Алгоритм складання податкової накладної при ліквідації ОЗ

Підприємство має на балансі старі необоротні активи, які має намір ліквідувати та вивести з експлуатації. Як правильно скласти податкову накладну? Як така операція відображається у декларації з ПДВ та податку на прибуток?

Податкова накладна

У податкові накладній, що складається при ліквідації ОЗ за власним бажанням, у графі "Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причини" робиться помітка "X" та зазначається тип причини 05 - складена у зв’язку з ліквідацією основних засобів за самостійним рішенням платника податку.

У найменуванні постачальника і отримувача платник податку зазначає власне найменування. У графі ІПН отримувача зазначається умовний ІПН 400000000000.

Реквізити табличної частини розділу Б заповнюються так, як і на звичайне постачання таких ОЗ. При цьому ціна визначається виходячи із звичайних цін, але не нижче балансової вартості на момент ліквідації. Як визначається звичайна ціна, ми розглядали тут>>

Декларація з ПДВ

У декларації з ПДВ нараховані ПЗ потраплять до рядка 1.1 з розшифруванням у додатку 5. У додатку 5 суми нарахованих ПЗ знайдуть своє відображення у Розділі І у відповідному розрізі ІПН (400000000000). Інших особливостей відображення таких ПЗ немає.

 

Декларація з податку на прибуток

У підприємства, яке застосовує податкові різниці при обрахунку об’єкта оподаткування податком на прибуток, при ліквідації об’єкта ОЗ виникнуть такі коригування фінрезультату:

  • фінрезультат до оподаткування збільшується на суму залишкової вартості списаних ОЗ, визначеної відповідно до НП(С)БО – така сума відображається у рядку 1.1.2 додатку РІ;
  • фінрезультат до оподаткування зменшується на суму залишкової вартості, визначеної з урахуванням положень п. 138.3 ПКУ – така сума потрапить до рядку 1.2.2 додатку РІ.

Загальний підсумок по відображеним у додатку РІ коригуванням фінансового результату переноситься до рядка 03 РІ Декларації з податку на прибуток.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Спілка споживчих товариств отримує від них грошові кошти: чи повинна вона реєструватись платником ПДВ?
    Спілка, яка є добровільним об'єднанням споживчих товариств, відповідно до свого статуту отримує від споживчих товариств внутрішньогосподарські відрахування. Чи є вони об'єктом оподаткування ПДВ? Чи повинна спілка реєструватися платником ПДВ при досягненні суми таких відрахувань в 1 млн грн?
    29.04.20244
  • Купуємо програмне забезпечення у нерезидента: що з ПДВ?
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення Google (наприклад, річний програмний пакет Google Cloud G Suite Business for Work). Програмне забезпечення купується виключно у нерезидента та використовується для продажу українським покупцям та іноземним покупцям. Чи є об’єктом оподаткування ПДВ дана операція?
    29.04.202437
  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.20241 775
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202432
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202434