Статтею 181 ПКУ визначено умови, за яких суб’єкт господарювання повинен зареєструватися платником ПДВ в обов’язковому порядку, зокрема, при досягненні загальної суми від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню ПДВ, розміру 1 млн грн.
Також варто зазначити, що, на думку податківців, до суми операцій, що підлягають оподаткуванню, для визначення граничного ліміту, після якого реєстрація платником ПДВ є обов'язковою, включаються операції:
- за основною ставкою ПДВ;
- за ставкою 7%;
- за нульовою ставкою ПДВ;
- звільнені (умовно звільнені) від оподаткування ПДВ.
Водночас, п. 182.1 ПКУ передбачено можливість добровільної реєстрації суб’єкта господарювання платником ПДВ при наданні заяви про таку добровільну реєстрацію. При цьому, обмежень щодо можливості такої добровільної реєстрації Податковим кодексом не встановлено.
Таким чином, підприємство незалежно від характеру здійснюваних операцій може добровільно зареєструватися платником ПДВ.
Більш докладно про реєстрацію платником ПДВ ми писали тут та тут>>
У разі, якщо операції з постачання товарів звільнено від оподаткування на митній території України відповідно до положення розділу V ПКУ, до операцій з експорту таких товарів застосовується нульова ставка (п. 195.2 ПКУ).
Отже, при експорті товарів, що звільнені від оподаткування ПДВ за п. 197.1.10 ПКУ, до таких товарів застосовується нульова ставка оподаткування ПДВ. Відповідно, на такий експорт складається податкова накладна за ставкою 0%.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись