Особливості обліку тари наведені в п. 6 Методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку запасів, затверджених наказом Мінфіну від 10.01.2007 р. №2.
Придбані (отримані) або вироблені запаси зараховуються на баланс підприємства за первісною вартістю (п. 8 П(С)БО 9).
Відповідно до пп. 6.1 Методичних рекомендації №2 підприємства, що використовують для пакування та транспортування запасів тару, строк корисного використання якої менше одного року, оцінюють придбану (отриману) тару за первісною вартістю в порядку, наведеному у пп. 2.2 Методичних рекомендації №2 та п. 9 П(С)БО 9.
Тара, строк корисного використання якої більше одного року (або операційного циклу, якщо він довший за рік), призначена для зберігання товарно-матеріальних цінностей на складах (у коморах), у виробничих цехах, для транспортування товарно-матеріальних цінностей і багаторазового використання з метою здійснення технологічного процесу виробництва (металеві й дерев'яні бочки, цистерни, контейнери тощо), відображається на субрахунку 115 «Інвентарна тара».
Наявність та рух тари (крім тари, що використовується як господарський інвентар), строк корисного використання якої менше одного року, а також тарні матеріали (пробки поліетиленові, прокладки тощо) відображаються:
- на субрахунку 204 «Тара й тарні матеріали» – всіма підприємствами, крім підприємств, що займаються торговельною діяльністю та громадським харчуванням;
- на субрахунку 284 «Тара під товарами» – організаціями, що займаються торговельною діяльністю та громадським харчуванням;
- на рахунку 22 «Малоцінні та швидкозношувані предмети» – підприємствами, що використовують тару для зберігання товарно-матеріальних цінностей на складах (у коморах), у виробничих цехах, для транспортування товарно-матеріальних цінностей.
У пп. 6.8 Методичних рекомендації №2 передбачено, що при інвентаризації тара вноситься до опису (для тари постійного зберігання та тари багаторазового використання, іншого призначення (форма №М-21, затверджена наказом Мінстату від 21.06.1996 р. №193)) за видами: тканинна, скляна, інша жорстка тара; або за призначенням та якісним складом: нова, використовувана і та, що потребує ремонту.
Непридатна для використання тара може бути списана за актом про її ліквідацію, який затверджується керівником підприємства.
Форма акта має містити обов'язкові реквізити, передбачені ч. 2 ст. 9 Закону про бухоблік, а також інформацію про причини необхідності виведення з експлуатації тари, про можливість використання підприємством відходів від ліквідації.
Слід зазначити, що на сьогодні відсутні норми природного убутку для тари (бутлів), у яких здійснюється доставка питної води.
Крім того, постанова Кабміну від 23.11.2016 р. №1066 «Про визнання деяких актів Української РСР такими, що втратили чинність, та актів Союзу РСР такими, що не застосовуються на території України» містить значний перелік нормативно-правових актів СРСР, що не застосовуються на території України.
Про списання нестачі за самостійно розробленою методикою норм природних втрат читайте тут>>
Оподаткування ПДВ
Відповідно до п. 188.1 ПКУ база оподаткування ПДВ операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів.
При цьому база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг не може бути нижче ціни придбання таких товарів/послуг.
Враховуючи, що первісна вартість тари (бутлів), при її придбанні, має тенденцію до збільшення, а при вибутті тари (бутлів) її оцінка здійснюється за методом середньозваженої собівартості, яка перевищуватиме ціну їх придбання, то донараховувати базу оподаткування ПДВ до ціни останньої партії придбання не потрібно.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись