Запитання: 02.06.2017 р. покупець, платник ПДВ, оплатив 100% за товар №1. На суму авансу сформовано та вчасно зареєстровано податкову накладну. 21.08.2017 р. покупець відмовляється від товару №1 (реалізація не відбувалася) та звертається з проханням зарахувати суму авансу як частину оплати за товар №2. РК сформовано та зареєстровано вчасно. На сьогодні покупець відмовляється від товару №2 (реалізація не відбувалася) та знову просить зарахувати аванс в рахунок оплати товару №3 (фактично гроші отримані ще 02.06.2017 р.). Чи можливо оформити розрахунок коригування на розрахунок коригування?Як це правильно оформити?
Відповідь:
Суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування (далі – РК) до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в ЄРПН у випадках, зазначених у п. 192.1 ПКУ, а саме:
- якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін;
- у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала;
- при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг.
Відмова покупця від попередньо оплаченого товару із зарахуванням суми авансу в рахунок постачання іншого товару не передбачає складання РК, а отже, коригувати номенклатуру в серпні 2017 р. не було необхідності.
У ситуації, що розглядається, наступний РК потрібно буде скласти лише у тому випадку, якщо покупцю:
- або повертатиметься сума попередньої оплати (авансу) у повному розмірі з зазначенням причини коригування «Повернення товару або авансових платежів»;
- або після постачання товару №3, №4 тощо із зазначенням причини коригування «Зміна номенклатури».
При цьому коригувати доведеться ту номенклатуру товару, яка зазначена в останньому РК, складеному до ПН, оскільки у ПН вже було змінено перелік номенклатури на підставі попередньо складеного РК.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити