За ст. 198 ПКУ, до складу податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення операцій з придбання або виготовлення товарів та послуг, що підтвердженні зареєстрованою в ЄРПН податковою накладною або розрахунком коригування до неї.
Таким чином, незалежно від подальшого напряму використання придбаних товарів/послуг/необоротних активів, покупець на підставі отриманої податкової накладної/розрахунку коригування відносить сплачену/нараховану суму ПДВ до податкового кредиту.
З роз'яснення податківців можна виділити випадки, в яких отримана та зареєстрована ПН не дає права покупцю на податковий кредит:
- у податковій накладній/розрахунку коригування не зазначено будь-які обов'язкові реквізити;
- ПН/РК містять помилки, що заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст, період, сторони та суму податкових зобов'язань.
У свою чергу, з іншого роз'яснення податківців випливає, що незначні відхилення у вигляді зазначення ціни постачання більше ніж з двома нулями після коми, додаванням абревіатур ПІБ, ФОП чи СПД у найменуванні особи, зареєстрованої як платник ПДВ, не можуть бути єдиною підставою для невизнання ПК за такою ПН.
Однак п. 201.11 ПКУ визначено підстави, за яких покупець має право на віднесення суми ПДВ до ПК без наявності зареєстрованої податкової накладної. Зокрема, такими підставами є:
1) транспортний квиток, готельний рахунок або рахунок, який виставляється платнику податку за послуги зв'язку, інші послуги, вартість яких визначається за показниками приладів обліку, що містять загальну суму платежу, суму податку та податковий номер продавця, крім тих, форма яких встановлена міжнародними стандартами;
2) касові чеки, які містять суму отриманих товарів/послуг, загальну суму нарахованого податку (з визначенням фіскального номера та податкового номера постачальника). При цьому з метою такого нарахування загальна сума отриманих товарів/послуг не може перевищувати 200 грн за день (без урахування податку);
3) бухгалтерська довідка, складена відповідно до п. 36 підрозд. 2 розд. XX ПКУ.
Детальніше про такі підстави тут>>
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись