Відповідно до п. 208.2 ПКУ отримувач послуг, що постачаються нерезидентами, місце постачання яких розташоване на митній території України, нараховує ПДВ за основною ставкою 20% на базу оподаткування, визначену згідно з п. 190.2 ПКУ.
При цьому отримувач послуг - платник податку у порядку, визначеному ст. 201 ПКУ, складає податкову накладну із зазначенням суми нарахованого ним податку, яка є підставою для віднесення сум податку до податкового кредиту у встановленому порядку.
За порядком, встановленим п. 198.6 ПКУ, у разі якщо платник ПДВ не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму ПДВ на підставі отриманих податкових накладних/розрахунків коригування, зареєстрованих в ЄРПН, таке право зберігається за ним протягом 1095 календарних днів з дати складення податкової накладної/розрахунку коригування.
Отже, в даному випадку цю податкову накладну можна включити до складу податкового кредиту з ПДВ у загальному порядку у звітних періодах до грудня 2020 року включно.
Як варіант, можна подати уточнюючий розрахунок до декларації за грудень 2017 року, у якому включити цю податкову накладну до складу податкового кредиту.
При цьому слід звернути увагу, що відповідно до п. 102.1 ПКУ контролюючий орган має право провести перевірку та самостійно визначити суму грошових зобов'язань платника податків не пізніше закінчення 1095 дня, що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, а якщо така податкова декларація була надана пізніше, - за днем її фактичного подання. У разі подання платником податку уточнюючого розрахунку до податкової декларації контролюючий орган має право визначити суму податкових зобов'язань за такою податковою декларацією протягом 1095 днів з дня подання уточнюючого розрахунку.
Іншими словами, якщо не подавати уточнюючий розрахунок до декларації за грудень 2017 року, то контролюючий орган має право провести перевірку цього періоду до грудня 2020 року. Якщо подати уточнюючий розрахунок до декларації за грудень 2017 р. в липні 2018 р., то контролюючий орган матиме право перевіряти звітний період грудня 2017 року аж до липня 2021 року.
Таким чином, найкращий варіант – це включення податкової накладної до податкового кредиту з ПДВ у загальному порядку у поточному звітному періоді. Це не призведе до подовження строку давності для податкової перевірки, на відміну від подання уточнюючого розрахунку.
До заниження податкових зобов'язань з ПДВ це не призводить, отже, й помилки в цьому немає.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити