"ЗІР" у підкатегорії 103.02 на запитання: "Чи оподатковується ПДФО сума страхових внесків, сплачених суб'єктом господарювання за добровільне страхування (у т.ч.медичне страхування) найманих працівників та як відображається у податковому розрахунку за ф. №1ДФ?" дає таку відповідь:
"До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу працівника включається, зокрема сума страхових платежів (страхових внесків), у тому числі, за договорами добровільного медичного страхування, сплачена роботодавцем - резидентом за працівника чи на його користь, крім випадків, визначених пп. "а" та "б" пп. 164.2.16 ПКУ.
Відповідно до пп. 168.1.1 ПКУ роботодавець, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати ПДФО із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку 18%, визначену в ст. 167 ПКУ".
Відображення у формі №1ДФ
Згідно з Довідником ознак доходів, наведених у додатку до Порядку №4, сума пенсійних внесків у межах недержавного пенсійного забезпечення відповідно до закону, страхових платежів (страхових внесків, страхових премій), внесків на пенсійні вклади, внесків до фонду банківського управління, сплачена за платника податку чи на його користь будь-якою особою-резидентом (крім роботодавця-резидента), відображається за ознакою доходу "124".
Отже, сума страхових платежів (страхових внесків), яка нарахована та сплачена роботодавцем за договорами добровільного медичного страхування на користь фізособи, оподатковується ПДФО та відображається податковим агентом у податковому розрахунку за ф. №1ДФ за ознакою доходу "124".
Щодо перерахування ПДФО до бюджету, то згідно з п. 168.1.2 ПКУ, податок сплачується (перераховується) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Але у даному випадку можна також скористатися пп. 168.1.4 ПКУ: "якщо оподатковуваний дохід надається у негрошовій формі, податок сплачується (перераховується) до бюджету протягом трьох банківських днів з дня, що настає за днем такого нарахування (виплати, надання)".
Оплата страхового внеску за працівника беспосередньо на рахунок страхової компанії – це негрошовий дохід працівника, оскільки грошових коштів він не отримує.
Вважаємо, що дата фактичної сплати суми страхового платежу вважатиметься для працівника датою отримання доходу. Отже, у формі №1ДФ суму страхових платежів (страхових внесків) будемо відображати з ознакою доходу "124" за І квартал 2018 року.
Чи утримувати ПДФО та військовий збір з зарплати працівників? Оскільки з суми страхового внеску утримати ПДФО та військовий збір неможливо (бо це негрошовий дохід), то ці суми доведеться утримати із зарплати працівників.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись